czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Zamknęli „Przełomy”

Zamknęli „Przełomy”

Zamknęli „Przełomy”
Data publikacji: 2017-04-13 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1506 238511

Szczecinianie i turyści nie zobaczą w najbliższych dniach ekspozycji w Centrum Dialogu „Przełomy”, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie. Instytucja została zamknięta do 17 kwietnia.

Jak informuje MN – powodem pauzy są „prace konserwacyjne oraz przerwa świąteczna”. Jednocześnie dowiadujemy się, że najbliższe wydarzenie będzie miało miejsce w Centrum 10 maja. Wtedy to odbędzie się spotkanie „Centrum Dialogu w dobie reformy edukacji. Jak pomóc szkołom?”. Jest ono adresowane do nauczycieli naszego miasta i województwa. Dowiedzą się m.in., jakie będą skutki wdrażania nowej Podstawy Programowej Kształcenia Ogólnego oraz co w związku z tym zmieni się w ofercie edukacyjnej CD.

„Przełomy” zostały zaprojektowane przez architekta Roberta Koniecznego i są doceniane na całym świecie. Podczas Festiwalu Architektury w Berlinie Centrum zostało uznane za Najlepszy Budynek Świata. W innym konkursie oceniono je jako najlepszą przestrzeń publiczną w Europie (European Prize for Urban Public Space 2016). „Przełomy” zostały także wyróżnione w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich, śląskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz prestiżowym muzealnym laurem – Sybilla.

Instytucja zlokalizowana na placu Solidarności przybliża historię polskiego Szczecina, uwzględniając szczególnie punkty zwrotne w historii miasta, takie jak przejęcie go przez polską administrację w 1945 roku, Grudzień ’70 czy Sierpień ’80. Pomysłodawczynią „Przełomów” jest Agnieszka Kuchcińska-Kurcz.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Końkludując
Masz rację! Przełomy - to jak koszmarny sen wariata: bunkier bez klamek i kiedyś cię chichot w nim zamkną i nie wyjdziesz, a ja będą nadzorcą.
2017-04-17 20:57:10
chichot
Masz coś z deklem żeby o 4 w nocy pisać na forum. Co, oddziałowa zasnęła i leki przestały działać :-) Pisz na temat i nie kłóć się, bo będzie drugi ukoł. :-) A Przełomów pewnie też nie lubisz, bo wyglądają znajomo, jak sen wariata -pokój bez klamek.
2017-04-17 19:40:14
Konkludując
Do chichot Cieszę się że trafiłem. Od lat siedzisz i tryskasz jadem na forach. Używasz Polskich liter więc raczej nie jesteś ruskim trollem. Może jesteś płatnym debilem, a może po prostu debilem. Wypowiedz się cganiaczku.
2017-04-17 18:03:30
Jarun
Najgorsze jest to, że pieniądze "wywalono w błoto" (w betonowy koszmarek!) i nie ma co z tym zrobić. Gdyby za 23 miliony wybudowac coś na wzór Pałacu po Globusem - to inne gadka, a tak będzie stała bezużytecznie miejska kostnica. Piękny budynek sam się zachwala...tak, tak tandeciarze, partacze.
2017-04-17 13:51:49
chichot
Po tobie ps. Konkludując widać, że odblokowali, bo kto o 4 rano normalny siedzi przy internecie.
2017-04-17 11:18:29
Konkludując
Odblokowali Internet w psychiatryku na święta?
2017-04-17 03:51:52
...
Dla niej wszystko co zrobiło PO i PSL jest dobre, a co zrobi PiS jest niedobre. Gdyby wybudować jeszcze jeden cmentarz głupoty urzędniczej jak Przełomy, filharmonia, Technopark to będzie ochać i achać jakie to wspaniałe i nieważne, że drogie, tandetne, niepotrzebne..
2017-04-14 12:15:44
do PO-niższej POznam
haha -paranoiczka ja :-)
2017-04-14 12:08:30
poznanpoznan
Hah ha ha ludzie- te komentarze, co najmniej kilka z nich pisze jakiś jeden frustrat :) te same zwroty są użyte, w tym samym stylu. Hahaha podziw za zacięcie. Fajny budynek, przyjazny mieszkańcom i ciekawe miejsce. Moi znajomi ze Szczecina są z niego dumni. W moim mieście też ą tacy co na wszystko szczekają. Olać frustratów, im nie dopasujesz. Szkoda, ze Przełomy będą nieczynne - ciekawe miejsce, a architektura rewelacja.
2017-04-14 10:46:10
MM
Prośba. Więcej już nie otwierajcie Przełomów. Niech będzie symbolem bubla i marnotrawstwa.
2017-04-14 10:09:33
Andrzej
A ci co piszą te chore idiotyzmy nie skalali sią odwiedzeniem Przełomów tylko hejt i to pewnie tych którzy za swoje "pomysły" nie wzięli kasy
2017-04-14 10:05:42
Zamiejscowy
"Zamknęli „Przełomy” - NA ZAWSZE?
2017-04-14 09:56:25
do PO-giętej.
Będziemy zgadywać. To przez Stalina, Hitlera, Mao-tse-tunga, Pol-Pota i Czyngis chana? Zgadliśmy?
2017-04-13 22:54:51
Do PO-nizszych....
A dzieki Komu... mamy tam az tyle "zwlok i trupow" ? O tym to udajecie ze juz "za-PO-mnieliscie"... ??
2017-04-13 22:00:37
prawdziwy ekolog
A nie można rozebrać tego nierówno wylanego szkaradztwa z betonu i z powrotem zrobić piękny, zielony skwerek przyjazny mieszkańcom ? Taki, jaki tam był !!!
2017-04-13 21:26:58
Ten krowi placek i te białe Śpice obok to jak by szczecińska choroba dwubiegunowa.
Na Broniewskiego !!!
2017-04-13 16:40:59
Wilson A G.
Jak trudno przyznać się, że to bubel architektoniczny i "na wydrę" wciskają, że łajno pachnie. Staje się to żałosne. Jednak 23 mln. (zmarnowano!)wywalono w betonową pustynię. Zniszczono piękną zieleń na tym skwerku -zalano go betonem. Koszmar! A teraz walą głupa i nie bardzo wiedzą co z tym bublem zrobić. "Swoim wyglądem i kształtem zaśmieca przestrzeń publiczną" tak napisała The Associated Press.
2017-04-13 15:48:41
We wciskaniu ludziom kitu jesteście lepsi od Trybuny Ludu i Wyborczej.
.
2017-04-13 13:35:06
Kochany Kurierku, Kurierunciu, to naprawdę żałosne, żenujące przy każdej wzmiance o tym krowim placku
pisać, że to najpiękniejszy i najlepszy budynek na świecie, że tak uznali w Berlinie i ach !!! - KONIECZNY. Żałosne.
2017-04-13 13:26:09
filo
I tak w Przełomach straszyło i podobno zombi było, jak to w trupiarni. Brrr
2017-04-13 13:07:48
znawca piękna
Kostnica "Przełomy"-betonowy koszmarek podąża za plastykowym bublem Frygą. Śmietnik niewypałów i gniotów czeka.
2017-04-13 13:01:07
11:16: 34 - freon uciekł z chłodziarek.
.
2017-04-13 11:55:44
Prz-erwa
I bardzo dobrze, a kto by tam chciał pokazywać, rodzinie przyjeżdżającej na Święta, jakieś tam Przełomy.
2017-04-13 11:25:32
Miejscowy
Bardzo szkoda, że są zamknięte, ale teraz i tak wszyscy zajęci są zakupami.
2017-04-13 11:21:51
hehehe
Zamknęli Miejską Kostnicę? I co teraz, gdzie zwłoki wozić??
2017-04-13 11:16:34