czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Zamienią się rolami

Zamienią się rolami

Zamienią się rolami
Data publikacji: 2017-03-03 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 2297 219466

„Zamiana ról” to wyjątkowe warsztaty teatralne poprowadzone przez aktorkę szczecińskiego Teatru Współczesnego, Marię Dąbrowską, w szczecińskiej galerii „Tworzę się". Odbędą się w sobotę i niedzielę (4 i 5 marca). Z kolei na niedzielę zaplanowany jest pokaz powarsztatowy.

Na warsztatach będzie można poczuć przedsmak zbliżającego się „Teatralnego Placu Zabaw", czyli nowej wystawy w galerii.

Na zakończenie zaprosimy rodziców, którzy tym razem będą mieli do odegrania nieco ważniejszą rolę. To dzieci będą wymyślać i tworzyć reguły tego spotkania, a co najważniejsze wcielą się w rolę prowadzących - zdradza Paulina Ratajczak z „Tworzę się". - Uczestnicy warsztatów będą mogli doświadczyć jednej z najciekawszych technik aktorskich - improwizacji. Technika ta pozwoli przygotować się do wspomnianych ról, a przede wszystkim uwolnić emocje w duchu bezpiecznej zabawy. Młodzi uczestnicy zajęć przygotują dla dorosłych różnego rodzaju działania twórcze, które zwykle czekają na dzieci w galerii „Tworzę się". Dorośli będą musieli odnaleźć się w nowych rolach, rozpoznać zasady obowiązujące podczas spotkania i dać się poprowadzić dzieciom.

Ciekawe co wyjdzie z tego eksperymentu? Jak poradzą sobie dorośli? Czy zdołają spojrzeć na siebie oczami dziecka? Zobaczymy... W warsztatach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat. Zajęcia są dwudniowe - w sobotę i niedzielę w godz. 11.30-14. Z kolei pokaz dla dorosłych zaplanowany jest na niedzielę o godz. 14.30. Uwaga! Udział w warsztatach wiąże się z udziałem w pokazie powarsztatowym.

(MON)

Na zdjęciu: Warsztaty teatralne odbędą się w galerii „Tworzę się". Poprowadzi je Maria Dąbrowska.

Fot. arch.

Komentarze

role
Oby tylko nie była to zamiana ról płciowych.
2017-03-03 09:21:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny