czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Zamek z widokiem

Zamek z widokiem [GALERIA]

Zamek z widokiem
Data publikacji: 2016-05-18 22:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1264 134233

Ma ponad 500 metrów powierzchni i z wysokości 18 metrów można z niego obejrzeć piękny widok Szczecina. W sobotę, na nowy widokowy taras w Zamku Książąt Pomorskich wejdą pierwsi goście. Największa taka platforma w mieście, ma szansę stać się turystycznym przebojem.

Taras jest częścią projektu modernizacji północnego skrzydła zamku. Widoku z niego nie ograniczają przeszklenia i dach, bezpieczeństwo zapewniają wysokie barierki. W lecie, maja się tu odbywać koncerty i inne artystyczne wydarzenia.

Przedstawiciele zamku, tłumaczą, że inspiracją dla utworzenia platformy widokowej była stara rycina Matthaeusa Meriana, przedstawiająca przedstawiająca widok książęcej siedziby, z postaciami spacerującymi po tarasie na dachu północnego skrzydła.

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa, inspiracji szuka gdzie indziej, twierdząc, że otwarcie platformy widokowej wiąże się z rozbudową bezpośredniej okolicy siedziby Gryfitów: - Wszyscy przywykli do tarasów wokół zamku, ale przez nowe domy, stawiane na ulicy Panieńskiej, widok na Odrę był coraz bardziej zakłócony. Wykorzystaliśmy moment rewitalizacji północnego skrzydła i przywróciliśmy instytucji stary szczy - opowiada marszałek.

Na taras można będzie wejść pierwszy raz podczas Nocy Muzeów, później - przez cały sezon letni. Wstęp - biletowany (2 i 4 złote).

Początkowe plany zakładały przystosowanie dla potrzeb zwiedzających całego dachu, okazało się to jednak niemożliwe ze względów technicznych. Całkowity koszt remontu północnego skrzydła Zamku Książąt Pomorskich to 27 mln zł.©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj.: Widokowy taras zamku ma szansę stać się turystycznym przebojem.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

Komentarze

Co to za architektoniczne fecum żelazno-szklane stoi na Zamku !!!?
Gdzie nadzór architektoniczno-historyczny. Kto w Szczecinie wyprawia notorycznie takie brewerie ? Coś takiego NA ZAMKU !!
2016-05-20 13:07:32
ciocia
Czy na sztychu Meriana była też winda? Taka ingerencja w budowlę to koszmar. niedługo pewnie będą windy na piramidach.
2016-05-19 11:32:26
Skandal !! Błąd, niedopatrzenie !! Z tego tarasu POwinien być widok WYŁĄCZNIE na FRYGĘ I FILHARMONIĘ .
.
2016-05-18 22:24:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny