piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > Za rok koncerty w ciemno?

Za rok koncerty w ciemno?

Za rok koncerty w ciemno?
Data publikacji: 2017-01-12 07:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 688 199449

Końca dobiega tegoroczna edycja festiwalu Akustyczeń. Tymczasem za rok impreza obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia.

W czwartek (12 stycznia) o godz. 19 w sali teatralnej Akademii Sztuki w Pałacu Pod Globusem zagra grupa MA. Będzie to przedostatni koncert tegorocznego Akustycznia. Towarzyszyć mu będzie premiera debiutanckiej płyty MA, wydanej własnym sumptem. Zespół MA powstał w 2014 roku, a jego członkowie wcześniej tworzyli grupy takie jak: Big Fat Mama, Arka Noego i Charlie Monroe. W piątek w Słowianinie o godz. 20 wystąpi Pogodno. Kultowa grupa wznowiła działalność po kilku latach nieobecności na scenie (więcej czytaj w czwartkowym wydaniu „Kuriera" na stronie 12).

W środę z organizatorami Akustycznia spotkali się radni miejskiej komisji kultury. Olek Różanek, pomysłodawca imprezy, zdradził wstępne pomysły na realizację przyszłorocznej edycji. Wówczas odbędzie się jej jubileuszowa, dziesiąta odsłona. Organizatorzy chcą wykorzystać rzymskie oznaczenie dziesiątki - X, ale rozumianą jako niewiadoma. 

- Mamy pomysł, aby stworzyć serię koncertów, na które widzowie będą chodzić w ciemno, to znaczy, że nie będą wiedzieć, na występ jakiego artysty idą. Tę serię chcemy nazwać „Akuku" - mówi Olek Różanek. Dodaje także, że jego ambicją jest stworzenie w przyszłości warsztatów, które towarzyszyłyby koncertom. - Nie polegałby one wyłącznie na graniu, ale i poznawaniu instrumentów, myślę nawet o warsztatach graficznych, dotykaniu nowych dziedzin - opowiada O. Różanek. ©℗

(szymw)

 

Na zdjęciu: Wspólny koncert Skubasa i Chorych podczas obecnej edycji Akustycznia

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi