poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Z zaproszeniem na podwieczorek

Z zaproszeniem na podwieczorek

Z zaproszeniem na podwieczorek
Data publikacji: 2015-10-21 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1078 29919

Od czwartku do niedzieli, Teatr Polski zaprasza na spektakl „Podwieczorek u Łazarza". Jej autorem jest Artur Daniel Liskowacki, prozaik, poeta, krytyk teatralny i dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego". Spektakl wyreżyserował Adam Opatowicz. 

Bohaterem przedstawienia jest wybitny szczeciński, kompozytor Carl Loewe, pokazany u schyłku życia, po przebytym wylewie. Artysta oczekuje i potrzebuje wsparcia, jednak miasto, w którym przez wiele lat organizował życie kulturalne - odrzuca go.

Carl Loewe (1796-1869) ze Szczecinem związał się w 1820 roku. Otworzył tu szkołę muzyczną, pracował też jako organista w kościele św. Jakuba. Brał czynny udział w życiu kulturalnym miasta, organizując koncerty - to dzięki niemu, w Szczecinie miało miejsce światowe prawykonanie uwertury Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego do „Snu nocy letniej" Williama Szekspira. W 1866 roku wyprowadził się do Kilonii, gdzie zmarł trzy lata później.

W rolę Loewego wciela się Jacek Polaczek, jego żonę gra Elżbieta Donimirska. W obsadzie są także m.in. Olga Adamska, Dorota Chrulska, Katarzyna Bieschke, Michał Janicki, Jacek Piotrowski, Sławomir Kołakowski i Wiesław Orłowski. Autorką scenografii jest Katarzyna Banucha. W spektaklu wykorzystana została muzyka Loewego, dodatkową muzyczną oprawę skomponował też Łukasz Górewicz.

Dla naszych Czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia - po jednym na na czwartkowy, piątkowy i sobotni spektakl. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.teatr. Na SMS-y czekamy tylko w czwartek, 22 października. Podwójne zaproszenia otrzymają pierwsze trzy osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 13. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.©℗

(kas)

Na zdjęciu: Jacek Polaczek i Elżbieta Donimirska w „Podwieczorku u Łazarza"

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi