czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Z turoniem i gwiazdą

Z turoniem i gwiazdą

Z turoniem i gwiazdą
Data publikacji: 2017-01-11 09:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 158 198350

„Z turoniem i gwiazdą” to tytuł koncertu, który odbędzie się w sobotę - w wykonaniu zespołu Trebunie - Tutki (na zdjęciu) oraz uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie, w Szczecińskiej Sali Koncertowej przy ul. Energetyków 40, o godz. 18.30. Jest to jedyny taki koncert zaplanowany przez zespół, który nigdy wcześniej nie występował z dziećmi na jednej scenie. Całość poprowadzi Roman Czejarek, dziennikarz, radiowiec, pisarz, fotograf i konferansjer w jednej osobie. 

Ten niecodzienny projekt muzyczny to niepowtarzalne świąteczne show, w którym na scenie zobaczymy ok. 200 artystów. W ramach wspólnego projektu muzycznego, zespół Trebunie - Tutki oraz uczniowie szkoły muzycznej zaprezentują góralskie jasełka z kolędnikami, turoniem i gwiazdą, pokazy tańców regionalnych i obrzędów wigilijno-noworocznych, jak chociażby sypanie ziarna „na scynście, na zdrowie”. Podczas koncertu kolędy wykona również chór chłopięcy ze Szkoły dla Chłopców Nawigator oraz kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie".

Warto dodać, że Trebunie-Tutki to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

(MON)

 

Komentarze

@ Turoń i gwiazda
Napisał co słysał (albo mu kazali)
2017-01-11 22:08:08
Turoń i gwiazda
I to jest właśnie polska tradycja, drodzy Państwo, tak dla przypomnienia (nie mylić z Kuroniem i Gwiazdą Dawida).
2017-01-11 10:22:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje