sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > Z turoniem i gwiazdą

Z turoniem i gwiazdą

Z turoniem i gwiazdą
Data publikacji: 2017-01-11 09:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 76 198350

„Z turoniem i gwiazdą” to tytuł koncertu, który odbędzie się w sobotę - w wykonaniu zespołu Trebunie - Tutki (na zdjęciu) oraz uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie, w Szczecińskiej Sali Koncertowej przy ul. Energetyków 40, o godz. 18.30. Jest to jedyny taki koncert zaplanowany przez zespół, który nigdy wcześniej nie występował z dziećmi na jednej scenie. Całość poprowadzi Roman Czejarek, dziennikarz, radiowiec, pisarz, fotograf i konferansjer w jednej osobie. 

Ten niecodzienny projekt muzyczny to niepowtarzalne świąteczne show, w którym na scenie zobaczymy ok. 200 artystów. W ramach wspólnego projektu muzycznego, zespół Trebunie - Tutki oraz uczniowie szkoły muzycznej zaprezentują góralskie jasełka z kolędnikami, turoniem i gwiazdą, pokazy tańców regionalnych i obrzędów wigilijno-noworocznych, jak chociażby sypanie ziarna „na scynście, na zdrowie”. Podczas koncertu kolędy wykona również chór chłopięcy ze Szkoły dla Chłopców Nawigator oraz kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie".

Warto dodać, że Trebunie-Tutki to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

(MON)

 

Komentarze

@ Turoń i gwiazda
Napisał co słysał (albo mu kazali)
2017-01-11 22:08:08
Turoń i gwiazda
I to jest właśnie polska tradycja, drodzy Państwo, tak dla przypomnienia (nie mylić z Kuroniem i Gwiazdą Dawida).
2017-01-11 10:22:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi