wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Kultura > Z gitarą i humorem [GALERIA]

Z gitarą i humorem [GALERIA]

Z gitarą i humorem [GALERIA]
Data publikacji: 2017-09-27 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-28 07:12
Wywietleń: 1145 293905

– Moda na marynistykę nie przemija – stwierdził kpt. ż.w. Józef Gawłowicz, prowadził uroczystość wodowania najnowszej książki kpt. ż.w. Włodzimierza Grycnera pt. „Morskie zawirowania”. Sympatyczna impreza odbyła się w niedzielę (24 września) w „Starej Rzeźni” na szczecińskiej Łasztowni.

– Książka ma dwa walory: historyczny, bo Włodek zawarł w niej wiele informacji o Państwowej Szkole Morskiej, oraz beletrystyczny – mówił słynny pisarz marynista kpt. ż.w. Eugeniusz Daszkowski, który do „Morskich zawirowań” napisał przedmowę.

Następnie kpt. Gawłowicz wygłosił laudację.

– To książka godna polecenia ze względu na wartką akcję i szczyptę humoru dodawaną co jakiś czas – zachwalał. – Jest w niej ogromna różnorodność.

Grażyna Celińska-Skrzypczak, matka chrzestna książki, skropiła ją za pomocą róży i wygłosiła stosowną formułę. Jak zaznaczył W. Grycner, pani Grażyna była jego muzą i współpracowała przy tworzeniu „Morskich zawirowań”.

– Książka jest duża, waży kilo dwadzieścia – żartował autor. – Jest niebieska, latają w niej mewy. Można się z niej nauczyć... chińskiego. Jedno z opowiadań jest bowiem w sześciu językach. Inną ciekawostką są opisy pirackich ataków.

Opowieściom kapitana Grycnera towarzyszyły salwy śmiechu rozbawionej publiczności. Dodatkową atrakcją spotkania był występ kpt. ż.w. Lecha Katkowskiego z nieodłączną gitarą. Zagrał i zaśpiewał kilka morskich piosenek, w tym „Mewę”, której tekst znalazł się w zwodowanej książce. Na koniec do autora ustawiła się kolejka chcących otrzymać dedykację.

„Morskie zawirowania” to już siódma książka kpt. Grycnera, a zarazem autobiograficzna. Składają się na nią m.in. wspomnienia z PSM w Szczecinie oraz opisy przygód przeżytych podczas rejsów do egzotycznych zakątków świata.

Tekst i fot. (ek)

Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA] Z gitarą i humorem [GALERIA]

Komentarze

koval
Co jest najwazniejsze w zyciu czlowieka? Przyzwoitosc ,honor,miłosc do rodziny ,patriotyzm.Panie redaktorze niech Pan sprawdzi inwentarz archiwalny IPN i TW BARTEK. Jego dwa tomy wspomnien ktore sa w Archiwum IPN wyjasniaja jak łamało sie ludziom zycie ,kariery.W kontekscie tych ubeckich karier jest rozwiazanie zagadki dlaczego PZM ktory był najbogatszym w Polsce przedsiebiorstwem dzisiaj jest bankrutem. W gospodarce morskiej kumulacja ubekow,TW jest trzykrotnie powyzej sredniej krajowej. ubecy opanowali wszystkie władze aby kontrolować ludzi nawet koło emerytow i rencisow marynarzy PZM jest zawszone.
2017-09-28 06:24:45
pa
Fajnie, że ludzie tak robią sobie spotkania i piszą dla siebie. Szkoda, że nie jest to tak powszechne, aby przyszła ogromna liczba mieszkańców Szczecina i okolic.
2017-09-27 11:51:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi