środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kultura > Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną

Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną

Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną
Data publikacji: 2017-01-15 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1543 200932

Po raz pierwszy w historii istnienia zespołu Trebunie - Tutki, ta góralska, muzykująca rodzina wystąpiła razem z uczniami. Były to dzieci ze szczecińskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. Koncert odbył się w sobotę (14 stycznia) w Sali Koncertowej przy ul. Energetyków w Szczecinie. Na scenie wystąpiło ponad 200 osób oraz... turoń. Koncert poprowadził znany dziennikarz Roman Czejarek. 

Poza wspomnianym, znakomitym zespołem z Podhala, publiczność usłyszała i zobaczyła na scenie dwie orkiestry szkolne pod dyrekcją Grażyny Wieteski, zespół perkusyjny, chór szkolny, zespół Zabawka pod dyrekcją Agnieszki Szpakowskiej, chór drugoklasistów, solistów: wokalistów - Darię Górską (z towarzyszeniem nauczycielek) i Pawła Juraszka oraz altowiolistkę Amelię Krzyżanowską, kapelę Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie", chór Szkoły dla Chłopców "Nawigator". Był też element taneczny podczas wieczoru - etiuda podhalańska w wykonaniu drugo i trzecioklasistów. Młodzi oraz dorośli artyści wykonali utwory świąteczne, pastorałki i kolędy. Zabrzmiały zatem te bardzo popularne, jak "Bóg się rodzi" czy "Przybieżeli do Betlejem", ale też mało znane, choćby polsko-gruzińska kolęda "Duch gór" w wykonaniu grupy Trebunie - Tutki oraz "Świetlista kolęda" zagrana przez kapelę "Szczecinianie".
Tekst i fot. Monika Gapińska
Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje