sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną

Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną

Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną
Data publikacji: 2017-01-15 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1611 200932

Po raz pierwszy w historii istnienia zespołu Trebunie - Tutki, ta góralska, muzykująca rodzina wystąpiła razem z uczniami. Były to dzieci ze szczecińskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. Koncert odbył się w sobotę (14 stycznia) w Sali Koncertowej przy ul. Energetyków w Szczecinie. Na scenie wystąpiło ponad 200 osób oraz... turoń. Koncert poprowadził znany dziennikarz Roman Czejarek. 

Poza wspomnianym, znakomitym zespołem z Podhala, publiczność usłyszała i zobaczyła na scenie dwie orkiestry szkolne pod dyrekcją Grażyny Wieteski, zespół perkusyjny, chór szkolny, zespół Zabawka pod dyrekcją Agnieszki Szpakowskiej, chór drugoklasistów, solistów: wokalistów - Darię Górską (z towarzyszeniem nauczycielek) i Pawła Juraszka oraz altowiolistkę Amelię Krzyżanowską, kapelę Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie", chór Szkoły dla Chłopców "Nawigator". Był też element taneczny podczas wieczoru - etiuda podhalańska w wykonaniu drugo i trzecioklasistów. Młodzi oraz dorośli artyści wykonali utwory świąteczne, pastorałki i kolędy. Zabrzmiały zatem te bardzo popularne, jak "Bóg się rodzi" czy "Przybieżeli do Betlejem", ale też mało znane, choćby polsko-gruzińska kolęda "Duch gór" w wykonaniu grupy Trebunie - Tutki oraz "Świetlista kolęda" zagrana przez kapelę "Szczecinianie".
Tekst i fot. Monika Gapińska
Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną Wyjątkowy koncert – Trebunie z muzyczną

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską