środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Współczesna Królewna Śnieżka

Współczesna Królewna Śnieżka

Współczesna Królewna Śnieżka
Data publikacji: 2016-05-19 18:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1559 134389

Pewnego razu w Doskonałym Królestwie przychodzi na świat królewna Miranda. Jest wesoła i bystra, ale czy to wystarczy, żeby spełnić pokładane w niej nadzieje?

Bycie córką Najdoskonalszej Pary zobowiązuje. Mister Wizaż i Perfekcyjna Ochmistrzyni robią, co mogą, ale kiedy Miranda zajmuje ostatnie miejsce w konkursie na "Stópkę Kopciuszka" ... Oto fabuła nowego spektaklu szczecińskiego Teatru Pleciugi - „Nie dość blada królewna", którego premiera zapowiedziana jest na 28 maja (dla dzieci od lat 7).

Przedstawienie powstało na podstawie opowiadania z tomu „Siedmiu wspaniałych" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, znakomitej autorki książek dla dzieci, w tym uwielbianej i już kultowej serii „Florka":

- „Nie dość blada królewna" to współczesna wersja „Królewny Śnieżki" - mówi pisarka. - My dorośli przejrzymy się w tej historii, jak w zwierciadle, a dla dzieci będzie ostrzeżeniem. Żyjemy bowiem w świecie, gdy ciągle jesteśmy „nie dość", „nie tak", za grubi, za chudzi. Presja wyglądu jest ogromna. Już nawet dwunastoletnie dziewczynki boją się, że są niedoskonałe. Dzieci mają problem z anoreksją i depresją. Współczesny świat próbuje ten problem zapudrować i nie mówić o nim. A tymczasem to już jest duża skala problemu. 

Zdradźmy, że w spektaklu, w reżyserii Ewy Piotrowskiej, będzie m.in. siedmiu krasnoludków o usposobieniu hipisów (a nawet krasnalka z brodą!) mieszkających w aucie z recyklingu, muzyka rap, a inspiracją do stworzenia kostiumów stały się magazyny mody. ©℗

M. GAPIŃSKA

Fot. D.GORAJSKI

Na zdjęciu: Roksana Jedrzejewska - Wróbel, autorka scenariusza nowego spektaklu Pleciugi.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny