poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Warto zobaczyć. Lord of the Dance

Warto zobaczyć. Lord of the Dance

Warto zobaczyć.  Lord of the Dance
Data publikacji: 2015-12-11 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 147 51828

Spektakl „Lord of the Dance" to piękna historia opowiedziana za pomocą tańca, którą już 20 grudnia będzie można obejrzeć w tutejszej „Azoty Arenie" o godz. 18. Jej korzenie sięgają irlandzkiego folkloru.

Oto Mały Duch podróżuje w czasie, aby pomóc Panu Tańca chronić swój lud od ataków Don Dorcha, Pana Ciemności. Bitwy i starcia przeplatają się z wątkiem miłosnym, pełnym wzlotów i upadków, namiętności i dramaturgii, a wszystko to w rytm dynamicznej, celtyckiej muzyki. Klasyczna historia walki Dobra ze Złem przedstawiona w niecodziennym wydaniu, budząca niegasnące zainteresowanie podczas całego show.

Niesamowitych wrażeń dostarczają wspaniała scenografia, spektakularne oświetlenie, ponad 600 przepięknych, stworzonych specjalnie na potrzeby przedstawienia kostiumów. Muzyka skomponowana przez Gerarda Fahy’ego potęguje nastrój i energię, którą dzielą się z publicznością tancerze. To właśnie oni są bez wątpienia największym atutem przedstawienia. Młodzi, utalentowani, wielokrotnie nagradzani na arenie krajowej i międzynarodowej. W niesamowitym stylu prezentują skomplikowane układy, w których najważniejszą rolę odgrywa praca nóg. Dynamicznie łączą elementy jazzu, baletu, freestyle oraz tańca tradycyjnego. W rolach głównych wystąpią: Matthew Smith, James Keegan oraz Morgan Comer.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi