wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia

W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia

W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia
Data publikacji: 2017-07-29 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-01 12:26
Wywietleń: 1297 284167

Ostatni w lipcu Różany Ogród Sztuki pod znakiem muzyki, warsztatów teatralnych, plastycznych oraz wykładów i prelekcji o polskim wzornictwie. Z takich atrakcji od przedpołudnia w Różance mogli korzystać spacerowicze całymi rodzinami. 

Czekały na nich warsztaty włóczkowe, animacje dla dzieci. Podczas warsztatów teatralnych "Co to jest onomatopeja?" w części wykładowej uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pojęciem „onomatopeja” i porozmawiać na temat jej przykładów.W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach mogli zaprezentować poznane techniki dźwiękonaśladownictwa w wierszowanym utworze Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Na odwiedzających Różankę czekał też spektakl teatralny pt. „Pantomima u Tuwima”. To interaktywne przedstawienie dla dzieci oparte na wierszach Juliana Tuwima. W wielkiej krainie książek rozsypały się tam wszystkie wiersze. Z wierszy napisanych przez poetę powstał jeden wielki bałagan. I mole książkowe starały się uporządkować krainę wierszy dla dzieci.

Miłośnicy książek mogli jak zwykle skorzystać z czytelni na świeżym powietrzu.

W południe odbył się plenerowy koncert zespołu Capital S, holenderskiego, studenckiego bandu, który w swoim repertuarze ma interpretacje utworów takich artystów jak: Stevie Wonder, Tower of Power, James Brown, Etta James, Erikah Badu, Marvin Gaye, itp. Przez ostatnie trzy lata Capital S organizował tournee przez różne kraje Europy (Francja, Hiszpania, Belgia).

Wczesnym popołudniem można było zaś wysłuchać wykładu o deseniach i wzorach, jakie są charakterystyczne dla Polski – jej folkloru, o charakterystycznych produkowanych wzorów na tkaninach, tapetach, neonach, papierach pakowych. Na podstawie polskich ludowych wzorów i innych przez lata modnych uczestnicy spotkania mieli okazję wykonać metr bieżący wybranego przez siebie wzoru. „Polska – znaki szczególne" to nowy projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej  dotyczący polskich charakterystycznych znaków w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie, czyli poznawania Polski poprzez smak, dźwięk, kolor, zapach, przedmioty codziennego użytku i miejsca. Wydarzenie jest skierowane do osób w wieku 50+ i dzieci do 13 roku życia. ©℗

(MIR)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

 

W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia

Komentarze

Gość
Koncert był rewelacyjny - świetna muzyka , taniec i śpiew! czekam na następny.
2017-08-01 12:24:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi