poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > W poszukiwaniu Królestwa Lailonii

W poszukiwaniu Królestwa Lailonii

W poszukiwaniu Królestwa Lailonii
Data publikacji: 2017-11-22 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-26 12:47
Wywietleń: 449 302200

W ramach projektu „Poszukiwanie Królestwa Lailonii” odbyło się rysowanie wielkoformatowych ilustracji oraz spotkania połączone z czytaniem filozoficznych bajek w trzech dzielnicach Szczecina – Golęcino, Niebuszewo i Pomorzany. Teraz organizator podsumowuje projekt na specjalnej wystawie w Piwnicy Kany. 

Według założeń projekt poprzez szeroką współpracę miał aktywizować i integrować różne środowiska i pokolenia oraz upowszechniać kulturę. W praktyce odbywało się to poprzez wykonanie wielkoformatowych ilustracji i organizację spotkań, na których czytano „Bajki z Królestwa Lailonii dla dużych i małych” autorstwa filozofa Leszka Kołakowskiego.

W czytanie bajek zaangażowali się uczniowie szkół, mieszkańcy, czytelnicy bibliotek, młodzież z ośrodka socjoterapii, przy wsparciu nauczycieli, opiekunów oraz znanego lektora Stanisława Heropolitańskiego (na zakończenie Festiwalu Czytania w Książnicy Pomorskiej), jak również przy współudziale aktorki z Teatru Lalek Pleciuga – Mai Bartlewskiej

Zwieńczeniem projektu jest specjalna wystawa, na której znalazły się fotografie ze spotkań w trzech dzielnicach Szczecina. Można ją oglądać codziennie w Piwnicy Kany do końca grudnia 2017.

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego autorem i koordynatorem wydarzenia jest Magdalena Tyczka. 

(k)

W poszukiwaniu Królestwa Lailonii W poszukiwaniu Królestwa Lailonii

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi