sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > W internecie, w bibliotece

W internecie, w bibliotece

W internecie, w bibliotece
Data publikacji: 2017-08-18 09:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-18 09:21
Wywietleń: 438 288580

Szczeciński antykwariat Wu-eL swoją XXV aukcję przeprowadza wyłącznie w internecie. Jednocześnie informuje, że do końca października jego wystawę poświęconą laureatom literackiego Nobla można oglądać w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

W internecie wystawiono 362 obiekty, w większości przedstawiające widoki miast polskich i z Polską związanych. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników Gdańska, Śląska i innych regionów Polski. Uzupełnieniem są obiekty kartograficzne. Na uwagę zasługuje zbiór map rosyjskich. Aukcja dostępna jest na stronie internetowego domu aukcyjnego OneBid. Potrwa do 7 września do g. 21.

Z kolei na ekspozycję w bibliotece złożyły się pamiątki związane z życiem 28 noblistów, m. in. H. Sienkiewicza, R. Kiplinga, H. Bergsona, H. Hessego, B. Russella, S. Becketta, Cz. Miłosza, W. Szymborskiej czy W. Reymonta. Wśród nich znajdziemy listy, autografy oraz fotografie z podpisami wybitnych literatów. Wystawa stanowi ekspozycję czasową powstającego Muzeum Dziedzictwa Kulturowego w Szczecinie. Eksponaty gromadzone były na przestrzeni dwudziestu lat. Większość pochodzi z zachodnich aukcji, duża część zgromadzonych zdjęć została kupiona z austriackiej kolekcji. 

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Próba ognia

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi