wtorek, 23 stycznia 2018.
Strona główna > Kultura > Usłysz dźwięki w filharmonii

Usłysz dźwięki w filharmonii

Usłysz dźwięki w filharmonii
Data publikacji: 2016-09-08 06:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1953 153960

W różnych miejscach Szczecina zobaczyć można kolorowe billboardy, utrzymane w konwencji komiksu. Akcja trwa od kilku tygodni: w pierwszym etapie zachęcała do refleksji nad tym, jak i gdzie słuchamy muzyki, w drugim – zaprasza do szczecińskiej filharmonii.

Billboardy to kolejny, po bezpłatnych badaniach słuchu, element kampanii społecznej „Usłysz dobre dźwięki”. Akcja zaczyna także życie w internecie – instytucja stworzyła stronę, na której będą zamieszczane wszystkie informacje.

Pierwsza część kampanii miała charakter bardzo tajemniczy. Napisy na billboardach koncentrowały się na słuchu: „Jeżeli to są twoje słuchawki, to pewnie myślisz, że MP3 to muzyka”, „Co ty wiesz o decybelach” i „Słuchawki nie są do ucha, tylko do słuchania” – brzmiały niektóre z haseł. Na kolejnych afiszach pojawił się charakterystyczny budynek naszej filharmonii i zachęty do jego odwiedzania.

– Mottem tegorocznego sezonu artystycznego jest hasło „Kolekcjonujemy Dobre Dźwięki”. Pragniemy przypomnieć miłośnikom muzyki, czym jest dobry dźwięk i spróbować przywrócić jego wartość. Zadaliśmy sobie pytanie: jak słuchać, żeby usłyszeć? Poszukując odpowiedzi doszliśmy do wniosku, że najlepiej na żywo. Zapraszamy wszystkich do naszych sal koncertowych. Tam spotkać się można z akustyką na najwyższym poziomie – mówi Dorota Serwa, dyrektor filharmonii.

Filharmonia bardzo mocno zaangażowała się w akcję ochrony słuchu. Badania Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu wskazują, że skala problemu jest duża i wzrasta wraz z wiekiem. Uszkodzenia słuchu dzieci w wieku szkolnym sięgają 20 proc. Wśród osób starszych przekraczają 50 proc., natomiast u osób powyżej 70. roku życia dotykają aż 75 proc. populacji.

Na stronie uslysz.filharmonia.szczecin.pl znaleźć można całe kompendium wiedzy o całej kampanii oraz porady, jak zadbać o słuch.

(kas)

Fot. K.STRÓŻYK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy