wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Turniej Muzyków Prawdziwych

Turniej Muzyków Prawdziwych

Turniej Muzyków Prawdziwych
Data publikacji: 2015-09-05 15:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1028 18485

Od piątku do niedzieli trwa w Filharmonii Szczecińskiej Turniej Muzyków Prawdziwych, czyli – jak czytamy w anonsie: „prezentacja tradycyjnych elementów kultury muzycznej”. Dziś zaczynają się przesłuchania zespołów i solistów, w niedzielę będzie koncert finałowy.

W sobotę, po drugiej części przesłuchań, turniej przeniesie się na łąkę Teatru Kana (godz. 20), a w niedzielę wróci do filharmonii. O godz. 12 będą warsztaty dla dzieci (6-10 lat), „oparte będą o prywatną kolekcję ponad stu instrumentów i narzędzi dźwiękowych z ziem polskich, Europy i świata, które (...) swoimi korzeniami sięgają dawnych czasów: oud, tambur – saz/baglama, mandolina, mandora, itd.” Filharmonia zapowiada, że „podczas warsztatów dzieci przeniosą się do czasów naszych przodków”.

O godz. 17 wystąpią finaliści przesłuchań i grupa Lautari, „zespół etno-jazzowy, osadzony w tradycjach muzycznych środkowej, wschodniej i południowej Europy oraz Kaukazu”. (b)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Architektonicznie i lokalizacyjnie - POTWÓR
.
2015-09-06 09:48:47
Robert
Jakiś dystans się czuje w tym artykule a przecież impreza jest bardzo ciekawa i wartościowa. Zawsze wolę, jeżeli już czytam w gazecie lub na portalu, jakieś zaangażowanie a nie kopiowanie anonsów organizatorów bo te możemy sobie przeczytać na stronie filharmonii. Czy autorka/autor nie wiem co to za formacja Lautari?! Bo trochę dziwne, że też się podpiera jakimś cytatem. Generalne spostrzeżenie. W Szczecinie Filharmonia w ostatnim czasie podejmuje dużo ciekawych projektów, w nadchodzącym sezonie są nazwiska o jakich można tu kiedyś pomarzyć. A, mam wrażenie, lokalne media jakoś za tym nie nadążają. Zróbcie coś z tym, bo czytelnik się zmienia i wymagania ma, wbrew pozorom, coraz wyższe.
2015-09-05 15:18:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi