poniedziałek, 25 września 2017.
Strona główna > Kultura > Trzeci dzień Famy - zmiany w programie

Trzeci dzień Famy - zmiany w programie

Trzeci dzień Famy - zmiany w programie
Data publikacji: 2017-08-15 21:48
Wywietleń: 652 288419

Zmiana w programie Festiwalu Fama. Zaplanowane na środę (16 sierpnia, godz. 19:00) spotkanie inaugurujące cykl "Miejsca literatury" z udziałem Łukasza Orbitowskiego, z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędzie się. Na kolejne spotkanie tego cyklu, którego gościem będzie Magdalena Kicińska, organizatorzy zapraszają w czwartek, 17 sierpnia, o godz. 17:30 do Galerii Miejsce sztuki44 przy ul. Armii Krajowej 13 w Świnoujściu.

Dwa wydarzenie inaugurujące trzeci dzień Festiwalu odbywać się będą w ramach projektu Zaproś Famę do siebie. Oba startują o godz. 16.00. Pierwsze z nich, w filii Miejskiego Domu Kultury w Przytorze (ul. Zalewowa 40), dedykowane jest najmłodszym mieszkańcom prawobrzeżnego Świnoujścia – to warsztaty plastyczne, prowadzone przez famowskich animatorów. Drugie z wydarzeń cyklu, już na Uznamie, to wizyta w gościnnych Hamakach (ul. Piłsudskiego – dawny "Domek Baby Jagi") i koncert formacji SHAPELES, grającej muzykę z okolic rocka/funka oraz szeroko rozumianego jazzu/yassu.

Po południu, o godzinie 17.00, organizatorzy zapraszają do Galerii Sztuki Współczesnej ms44 (ul. Armii Krajowej 13) na otwarcie festiwalowej wystawy WAR. To prawdopodobnie największa wystawa sztuki współczesnej w historii Świnoujścia. By pomieścić prace wszystkich zakwalifikowanych do wystawy artystów, trzeba było wynająć pomieszczenie sąsiadujące z Galerią. Ekspozycję będzie można oglądać do końca września.

Wieczorem Fama zaprasza do Jazz Club Central’a SCENA (ul. Armii Krajowej 3). O godzinie 20.30 stand-up zatytułowany „Bo w życiu nic nie jest czarne lub białe” zaprezentuje DAVID MBEDA NDEGE – Polak i Kenijczyk, pierwszy ciemnoskóry stand-uper w Polsce. Obok scenicznej aktywności studiuje medycynę i gra na puzonie. Jego postać zainspirowała Pawła Niczewskiego, reżysera famowskiego Koncertu galowego, w którym właśnie David będzie głównym bohaterem.

Po nim sceną zawładną muzycy. Ponownie zaprezentuje się zjawiskowa Monika Kowalczyk – wokalistka, autorka tekstów, aktorka. Jej recital rozpocznie się o g. 21.45. Później na scenę wkroczy formacja LILAC czyli w równym stopniu zespół rockowy, co projekt estetyczny. Ich teksty to opowieści, podszyte intertekstualnościami i osobliwą obrazowością – ludzie ryby mieszają się w tej sferze z wizjami nuklearnej apokalipsy oraz gombrowiczowskimi mini-traktatami epistemologicznymi. W warstwie muzyczną łączą tendencje progresywne i optymistyczne, co owocuje kompozycjami różnorodnymi, wspartymi o jazzowe harmonie, post-rockową dynamikę, folkową mentalność, a niekiedy nawet i melodyjność indie-rockowych czy popowych hymnów. Lilac rozpocznie koncert o 23.00.

Zwieńczeniem wieczoru będzie kolejny (nie tylko!) muzyczny popis Łukasza z Bałt – artysty o wielu twarzach, autora filmów i piosenek o Bałutach (dzielnica Łodzi), którego sława wykracza daleko poza macierzyste miasto.

Na wszystkie wydarzenia Famy wstęp wolny. (k)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi