niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Trwa Pro Contra

Trwa Pro Contra

Trwa Pro Contra
Data publikacji: 2016-09-03 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 869 152465

Od piątku trwa w Szczecinie czternasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych Pro Contra. Imprezę organizuje Teatr Nie Ma,jedna z najlepszych w Polsce formacji alternatywnych.

Na inaugurację, oparty na ruchu spektakl „Larva” pokazała Grupa Septem z Dębna. Mroczna i niestety męcząca opowieść o zakładaniu masek, szaleństwie i strachu, specjalnie publiczności nie rozgrzała. Znacznie wyżej oceniono „Szepty”, inspirowany „Sońką” Ignacego Karpowicza monodram Sylwii Witkowskiej z Wrocławia.

W piątek, zaprezentowały się także grupy directing Workshop N.W. Wysockiego z Rosji (złożona z tekstów AleksandraWołodina oraz fragmentów biblijnej Księgi Eklezjasty „Matka Jezusa”),Układ Formalny z Wrocławia („Kosmetyka wroga” na podstawie Amelie Nothomb) oraz Nuovi Scalzi z Włoch, z utrzymanym w konwencji komedii dell'arte przedstawieniem „La ridiculosa commedia della terra contesta”. Pierwszy dzień festiwalu zakończył koncert zespołu Chorzy na dziedzińcu Zamku Książat Pomorskich.

Dziś kolejne festiwalowe spotkania. I tak o godz. 14, w Akademii Sztuki, spektakl „Las” pokaże wrocławski Psychoteatr, o godz. 15.30, w Akademickim Centrum Kultury zobaczymy egipskich studentów aktorstwa z kryminalną komedią „Wanted”, a o godz. 17, w Akademii Sztuki czeka nas spektakl „Handy” Hiszpanów z Criant Pel. Kolejne sobotnie atrakcje to „Miłość w szklance wody” studentów ze szkoły Hermana Sidakowa w Moskwie (godz. 18, Malarnia), „Kołysanka” opolskiego teatru Asceza (godz.20, Akademia Sztuki) i „Posażna jedynaczka” studentów krakowskiej PWST (godz.21, ACK). Komu będzie mało wrażeń teatralnych, może zakończyć bogaty w wydarzenia dzień na zamkowym dziedzińcu. Tam najpierw pokazy tańca w wykonaniu szczecinian z Sahiba Disy, a następnie łączący folk i elektronikę koncert Dziadowskiego Projektu (od godz. 22)

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Pełen program kończacego się w niedzielę festiwalu znaleźć można na stronie procontrafestival.com oraz na facebookowym profilu wydarzenia.

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską