wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kultura > Trwa Pro Contra

Trwa Pro Contra

Trwa Pro Contra
Data publikacji: 2016-09-03 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 828 152465

Od piątku trwa w Szczecinie czternasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych Pro Contra. Imprezę organizuje Teatr Nie Ma,jedna z najlepszych w Polsce formacji alternatywnych.

Na inaugurację, oparty na ruchu spektakl „Larva” pokazała Grupa Septem z Dębna. Mroczna i niestety męcząca opowieść o zakładaniu masek, szaleństwie i strachu, specjalnie publiczności nie rozgrzała. Znacznie wyżej oceniono „Szepty”, inspirowany „Sońką” Ignacego Karpowicza monodram Sylwii Witkowskiej z Wrocławia.

W piątek, zaprezentowały się także grupy directing Workshop N.W. Wysockiego z Rosji (złożona z tekstów AleksandraWołodina oraz fragmentów biblijnej Księgi Eklezjasty „Matka Jezusa”),Układ Formalny z Wrocławia („Kosmetyka wroga” na podstawie Amelie Nothomb) oraz Nuovi Scalzi z Włoch, z utrzymanym w konwencji komedii dell'arte przedstawieniem „La ridiculosa commedia della terra contesta”. Pierwszy dzień festiwalu zakończył koncert zespołu Chorzy na dziedzińcu Zamku Książat Pomorskich.

Dziś kolejne festiwalowe spotkania. I tak o godz. 14, w Akademii Sztuki, spektakl „Las” pokaże wrocławski Psychoteatr, o godz. 15.30, w Akademickim Centrum Kultury zobaczymy egipskich studentów aktorstwa z kryminalną komedią „Wanted”, a o godz. 17, w Akademii Sztuki czeka nas spektakl „Handy” Hiszpanów z Criant Pel. Kolejne sobotnie atrakcje to „Miłość w szklance wody” studentów ze szkoły Hermana Sidakowa w Moskwie (godz. 18, Malarnia), „Kołysanka” opolskiego teatru Asceza (godz.20, Akademia Sztuki) i „Posażna jedynaczka” studentów krakowskiej PWST (godz.21, ACK). Komu będzie mało wrażeń teatralnych, może zakończyć bogaty w wydarzenia dzień na zamkowym dziedzińcu. Tam najpierw pokazy tańca w wykonaniu szczecinian z Sahiba Disy, a następnie łączący folk i elektronikę koncert Dziadowskiego Projektu (od godz. 22)

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Pełen program kończacego się w niedzielę festiwalu znaleźć można na stronie procontrafestival.com oraz na facebookowym profilu wydarzenia.

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej