środa, 24 stycznia 2018.
Strona główna > Kultura > Trwa Festiwal Czytania (film)

Trwa Festiwal Czytania (film)

Trwa Festiwal Czytania (film)
Data publikacji: 2015-10-03 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 440 25725

Festiwal Czytania 2015 otworzyła w piątek w szczecińskiej Książnicy Pomorskiej Magdalena Zawadzka ze swoją książką "Taka jestem i już!". Jej liczne wątki nawiązują do męża autorki i wybitnego aktora Gustawa Holoubka. Na scenie pojawili się także aktorzy: Danuta Stenka i Jacek Polaczek z Teatru Polskiego. Zaprezentowali zebranym "Listy miłosne" A.R. Gurneya. Z kolei Krzysztof Gosztyła przedstawił w barwny sposób książkę pt. "Chłopcy" Andrzeja Saramonowicza.

W sobotę i niedzielę na słuchaczy czeka wiele ciekawych lektur. PaS


Film i fot. PaS

 

!Pobierz program Festiwalu Czytania  

Trwa Festiwal Czytania (film) Trwa Festiwal Czytania (film) Trwa Festiwal Czytania (film) Trwa Festiwal Czytania (film)

Komentarze

szczecinianka79
Fantastyczny festiwal! Doskonale spędzony cały weekend od piątku do niedzieli w Książnicy Pomorskiej. Do organizatorów wielka prośba o kontynuowanie tego festiwalu, bo widać, że jest potrzebny w Szczecinie.
2015-10-05 09:53:14
rob
Magia to byla jesli chodzi o piatek i spektakl z udzialem Danuty Stenki i Jacka Polaczka
2015-10-05 07:27:15
Tak-tak
Tak, tak , po prostu można szlochać ze wzruszenia ! I te elity artystyczno-intelektualne zechciały się fatygować do naszego grodu za marne 400 000!
2015-10-04 09:00:59
Rosława
I nawet Wojczek przyjechał z ZG.
2015-10-04 06:48:17
Honorat
Byłem wczoraj na spotkaniu z panią Magdaleną Zawadzką oraz wysłuchałem Listów miłosnych wg Gurneya w poruszającej interpretacji Danuty Stenki i Jacka Polaczka. To wspaniale, że Szczecin organizuje takie festiwale. Wczoraj poczułem dumę, że tak duża reprezentacja elit artystyczno-intelektualnych zawitała do naszego grodu. Magdalena Zawadzka była wzruszona, że Szczecin przygotował program o Gustawie Holoubku; Szczecin, z którym jej mąż nie był związany, a inne miasta nawet na ten temat się nie zająknęły.
2015-10-03 18:06:46
.
Cała Polska czyta analfabetom.
2015-10-03 10:48:50