poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Triumf szczecińskiego chóru w Hiszpanii

Triumf szczecińskiego chóru w Hiszpanii

Triumf szczecińskiego chóru w Hiszpanii
Data publikacji: 2016-09-19 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1988 155647

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch, od 13 do 18 września brał udział w VI Międzynarodowym Konkursie Chóralnym "CANÇÒ MEDITERRÀNIA" w Lloret de Mar i Barcelonie (Hiszpania). Zdobył tam najwyższe wyróżnienia: trzy Złote Dyplomy w kategoriach muzyki sakralnej, folklorystycznej oraz rozrywkowej.

W festiwalu uczestniczyły 22 utytułowane chóry z 10 krajów Europy (m.in Estonii, Islandii, Włoch, Słowenii, Ukrainy czy Polski).

– Szczególnym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie przez konsula RP do wzięcia udziału w koncercie w katedrze Św. Eulalii w Barcelonie – informuje Weronika Bulicz, rzecznik prasowy 
AM 
w Szczecinie. – Chór spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność oraz został uhonorowany specjalnym dyplomem za krzewienie kultury polskiej na świecie. 

Już niedługo można będzie zasilić szeregi szczecińskiego zespołu: nabór do zespołu rusza 4 października o godz. 16.30. Przesłuchania kandydatów potrwają do 20 października, we wtorki i czwartki, w godz. 16.30 – 18.

– Jeśli ktoś lubi muzykować, miał już styczność ze śpiewem (np. w scholi) i chciałby rozwinąć swoje hobby – koniecznie powinien spróbować swoich sił – zachęca W. Bulicz. – To okazja, by dołączyć do zespołu, który nie tylko zdobywa kolejne tytuły na festiwalach chóralnych, ale też kręci teledyski, nagrywa płyty i śpiewa koncerty z największymi gwiazdami. Najbliższa taka okazja to trzecia odsłona projektu Wspólne brzmienia, czyli Chór Akademii Morskiej & Magia Kabaretu. Gośćmi chóru będą Grupa MoCarta oraz Ireneusz Krosny. Muzyka w wydaniu chóralno-instrumentalnym połączona z elementami inteligentnego żartu kabaretowego – to muzyczny i rozrywkowy eksperyment.

(isz)

Triumf szczecińskiego chóru w Hiszpanii

Komentarze

Świnoujścianka
Wielkie BRAWA dla CHÓRU !!! Wielkie BRAWA dla WSPANIAŁEJ UCZELNI !!!
2016-09-21 20:58:06
babaj
Wspaniały chór !!! Najserdeczniejsze gratulacje :-)
2016-09-21 13:11:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi