sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > To będzie zjazd młodych gwiazd

To będzie zjazd młodych gwiazd

To będzie zjazd młodych gwiazd
Data publikacji: 2016-02-10 18:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1347 117605

Trwa nabór do konkursu wokalnego Zjazd Młodych Gwiazd, który w lipcu w naszym mieście zorganizuje Szczecińska Agencja Artystyczna. Usłyszymy na nim piosenki z repertuaru Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec oraz Karin Stanek.

W konkursie mogą wziąć wokaliści w wieku 13-16 lat - laureaci ogólnopolskiego lub zagranicznego festiwalu. W tej chwili trwa rezerwacja piosenek przez zgłaszających się do udziału w imprezie. Jakie bigbitowe kawałki są najbardziej popularne? Ze strony Zjazdu na portalu facebook wynika, że młodzi ludzie zaśpiewają takie hity jak "Bilet w jedną stronę", "Trzynastego", "O mnie się nie martw", "Hej dziewczyno!", "18 mieć lat, to nie grzech", "Nie bądź taki szybki Bill", "Jimmy Joe", "Był taki ktoś", " Mały książę", "Nie wiem czy to warto", " Zakochani są wśród nas" oraz  "Chłopiec z gitarą". Tyle na początek.

Będziemy mogli posłuchać tych i innych szlagierów podczas otwartego przesłuchania w sobotę 9 lipca w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej przy al. Wojska Polskiego 64. Koncert Galowy, w którym weźmie udział piętnastu najlepszych wokalistów, zaplanowano na na niedzielę - 10 lipca. Miejsce:  Scena Koncertowa „Różanego Ogrodu Sztuki” przy ul. Pawła Jasienicy 6.

Zjazd jest nawiązaniem do popularnego Festiwalu Młodych Talentów, który wygrywały takie tuzy jak m.in. Czesław Niemen, Kasia Sobczyk, Helena Majdaniec, Krzysztof Klenczon, Wojciech Gąssowski czy Zdzisława Sośnicka. Organizatorzy lipcowej imprezy chcą promować najlepsze muzyczne wzorce - z niegłupim tekstem i starannym wykonaniem. Zależy im, aby pokazać, że nasza muzyczna klasyka wciąż może być żywa i atrakcyjna.

Zgłaszać się do konkursu można do 31 marca. Każdy chętny musi przesłać plik muzyczny ze swoim wykonaniem w formacie mp3 lub wav na maila zmg@saa.pl. Wiadomość należy zatytułować ZGŁOSZENIE - ZJAZD MŁODYCH GWIAZD 2016.

(as)

Komentarze

wera
czyli tylko laureaci moga sie ubiegac? a nie amatorzy ktorzy nigdzie de facto nie brali udzialu a umieja i lbia spiewac? czy dobrze zrozumialam?
2016-02-11 22:06:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi