piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Teatralny Ty-Dzień Dziecka w Pleciudze

Teatralny Ty-Dzień Dziecka w Pleciudze

Teatralny Ty-Dzień Dziecka w Pleciudze
Data publikacji: 2017-05-28 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-29 11:33
Wywietleń: 424 261445

Prapremiera „Wodne opowieści” Maliny Prześlugi rozpoczęła Teatralny Ty-Dzień Dziecka w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Spektakl o przyjaźni ponad wszelkimi podziałami rybki Franka i żaby Tosi spodobał się dzieciom, nawet tym najmłodszym – na widowni nie brakowało trzy- i czterolatków.

Gromkich braw nie szczędzono zarówno autorce opowieści, jak i reżyserowi spektaklu Robertowi Drobniuchowi oraz całemu zespołowi aktorskiemu „Pleciugi”. Entuzjastycznie przyjęto oprawę muzyczną „Wodnych opowieści”. Rapowe, rockowe i w klimacie bossa novy piosenki a także dźwięk graja bowiem dużą rolę w przedstawieniu pobudzając wyobraźnię najmłodszych widzów - pozwalając im jeszcze mocniej zanurzyć się w wodnym świecie Tosi i Franka. To zasługa Jacka Bielskiego.

Teatralny Ty-Dzień Dziecka będzie trwał w „Pleciudze” do 3 czerwca. Mali widzowie będą mogli obejrzeć wiele spektakli, także teatrów z Islandii, Finlandii, Norwegii i Szwecji oraz uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach przygotowanych m.in. przez Kluboksięgarnię FIKa. Szczegółowy program na stronie internetowej Teatru Lalek „Pleciuga”.

(kel)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny