niedziela, 24 września 2017.
Strona główna > Kultura > Teatralny Ty-Dzień Dziecka w Pleciudze

Teatralny Ty-Dzień Dziecka w Pleciudze

Teatralny Ty-Dzień Dziecka w Pleciudze
Data publikacji: 2017-05-28 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-29 11:33
Wywietleń: 392 261445

Prapremiera „Wodne opowieści” Maliny Prześlugi rozpoczęła Teatralny Ty-Dzień Dziecka w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Spektakl o przyjaźni ponad wszelkimi podziałami rybki Franka i żaby Tosi spodobał się dzieciom, nawet tym najmłodszym – na widowni nie brakowało trzy- i czterolatków.

Gromkich braw nie szczędzono zarówno autorce opowieści, jak i reżyserowi spektaklu Robertowi Drobniuchowi oraz całemu zespołowi aktorskiemu „Pleciugi”. Entuzjastycznie przyjęto oprawę muzyczną „Wodnych opowieści”. Rapowe, rockowe i w klimacie bossa novy piosenki a także dźwięk graja bowiem dużą rolę w przedstawieniu pobudzając wyobraźnię najmłodszych widzów - pozwalając im jeszcze mocniej zanurzyć się w wodnym świecie Tosi i Franka. To zasługa Jacka Bielskiego.

Teatralny Ty-Dzień Dziecka będzie trwał w „Pleciudze” do 3 czerwca. Mali widzowie będą mogli obejrzeć wiele spektakli, także teatrów z Islandii, Finlandii, Norwegii i Szwecji oraz uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach przygotowanych m.in. przez Kluboksięgarnię FIKa. Szczegółowy program na stronie internetowej Teatru Lalek „Pleciuga”.

(kel)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi