poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kultura > Szukają dwustu śpiewaków-amatorów

Szukają dwustu śpiewaków-amatorów

Szukają dwustu śpiewaków-amatorów
Data publikacji: 2016-11-17 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 995 172901

Opera na Zamku i Fundacja Jutropera organizują pierwsze w Polsce wydarzenie muzyczne z udziałem ponad 200 śpiewaków-amatorów. Dla tych, którzy chcieliby wziąć w nim udział, 27 listopada organizowany jest nabór. Odbędzie się on w sali kameralnej opery, w godz. 11 i 18. Startować mogą wszyscy od 16. roku życia. Ci, którzy zostaną zakwalifikowani do występu, przygotowywać się będą do niego podczas półrocznych warsztatów wokalno-aktorskich, prowadzonych przez zaproszonych gości fundacji oraz artystów opery.

Plenerowy, wielki spektakl „Pajaców" Ruggiera Leoncavalla, to pomysł Michała Znanieckiego (szczecińska publiczność z pewnością pamięta wyreżyserowaną przez niego „Traviatę"). Znana jest już data wydarzenia: 11 sierpnia 2017 roku, wiadomo, że główny trzon widowiska rozgrywać się ma na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Częścią inscenizacji będą minispektakle w ważnych i historycznie rozpoznawalnych dziesięciu miejscach Szczecina. Wraz z akcjami happeningowymi, mają zawierać elementy akrobatyki, cyrku, tańca klasycznego, tańca współczesnego, teatru i pantomimy. Barwny korowód przejdzie następnie ulicami miasta zapraszając publiczność na główną część przedstawienia.

Plenerowe „Pajace" obejrzeć można będzie podczas finału The Tall Ship Races 2017. Po realizacji plenerowej, spektakl przeniesiony zostanie na scenę opery.

Szczegóły naboru na naszej stronie internetowej www.opera.szczecin.pl.

(kas)

Szukają dwustu śpiewaków-amatorów

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi