poniedziałek, 25 września 2017.
Strona główna > Kultura > Szekspir, wampiry i skarpetki

Szekspir, wampiry i skarpetki

Szekspir, wampiry i skarpetki
Data publikacji: 2016-01-04 17:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1309 86237

Sezon teatralny w szczecińskich teatrach trwa w najlepsze. Część spektakli miała już swoją premierę, część nowości dopiero przed nami. Na co warto zarezerwować sobie czas?

W obchodzącym swój jubileusz Teatrze Współczesnym rozpoczęły się właśnie próby do szekspirowskiej „Burzy" w reżyserii Anny Augustynowicz. Premiera zaplanowana jest na 19 marca, a rolę Prospera zagra gościnnie Bogusław Kierc (w latach 1990-1992 dyrektor artystyczny sceny).  czekają nas jeszcze trzy duże inscenizacje: Moja mama leczy się u dr. Oetkera" w reżyserii Wojtka Klemma, autorski projekt Pawła Kamzy poświęcony księdzu Tischnerowi i szekspirowska „Burza", przygotowywana przez Annę Augustynowicz.

Pod koniec stycznia, na afisz wejdzie też kolejne przedstawienie z cyklu „Pikseloza", realizowanego w Malarni pod kuratorską opieką Piotra Ratajczaka. Po „Trollgatan" Tomasza Kaczorowskiego, tym razem „Mad Woman" przygotuje Barbara Wiśniewska. W historii o pięciu pracownicach agencji reklamowej, wystąpią Maria Dąbrowska, Barbara Lewandowska, Magdalena Myszkiewicz, Ewa Sobczak i Magdalena Wrani-Stachowska.

W kolejnych tygodniach i miesiącach, we Współczesnym zobaczymy także przedstawienia przygotowane przez Pawła Kamzę, Wojtka Klemma i Małgorzatę Wdowik

W Teatrze Polskim, po fredrowskim „Panu Geldhabie", szykują się też: „Wieczór w teatrze" na podstawie Federica Garcii Lorki w reżyserii Adama Opatowicza, z choreografią Janusza Józefowicza i muzyką Jana Katego Pawluśkiewicza, będzie też „Mister Hemar" w Czarnym Kocie Rudym, przypominający postać jednej z najważniejszych postaci artystycznego międzywojnia. Zestaw premier uzupełni „Matka" Piotra Rowickiego w realizacji Rafała Matusza oraz „Skarpetki. Opus 124" Daniela Colasa. Ten spektakl przygotowuje dyrektor Opatowicz, a główne role zagrają w nim dwie gwiazdy i dwie mocne osobowości artystyczne: Jacek Polaczek i... Wojciech Pszoniak!

W Teatrze Lalek, wedle wcześniejszych zapowiedzi, czeka nas jeszcze jedna premiera: „Balbaryka" według Artura Daniela Liskowackiego wyreżyseruje dyrektor Zbigniew Nieckowski. W Piwnicy przy Krypcie przygotowywany jest komediowy spektakl o wampirach, ale szczegóły trzymane są w ścisłej tajemnicy. W styczniu nadrobić zaległości mogą też ci, którzy nie widzieli premierowych pokazów monodramu Adama Dzieciniaka: „Kolega Mela Gibsona" wraca na scenę (24,29,30 i 31 stycznia).©℗

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: „Burzę" Williama Szekspira na deski Teatru Współczesnego przeniesie Anna Augustynowicz

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi