sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Szczecinianka z szansą na Oscara

Szczecinianka z szansą na Oscara

Szczecinianka z szansą na Oscara
Data publikacji: 2016-11-24 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1546 175905

Krótkometrażowy film animowany „Once Upon a Line" Alicji Jasiny ze Szczecina trafił na krótką listę dziesięciu filmów, które będą się ubiegać o nominację do Oscara w tej kategorii.

Film Polki jest jednym z około siedemdziesięciu, jakie zostały zakwalifikowane w tej kategorii. Wyboru dziesiątki, która walczyć będzie o nominację do Oskara za krótkometrażowy film animowany, dokonała Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. We wrześniu ta sama produkcja Alicji Jasiny zdobyła złoty medal Student Academy Award, studenckiego Oscara. 

Alicja Jasina ukończyła LO IX w Szczecinie, pierwsze nauki w sztuce animacji pobierała w Kingstone University w Anglii, następnie wyjechała do USA, gdzie rozpoczęła naukę na University of Southern California. Jak mówi autorka - film jest o facecie, który żyje na linii, jest do niej bardzo przywiązany, a jego życie jest nudne i monotonne. I nagle dzieje się coś, co tę linę całkowicie zaburza. 

Obok dzieła szczecinianki, wśród filmów, które trafiły na krótką listę dziesięciu są m.in. produkcje powstałe w studiu Walta Disneya, Pixar Animation Studios, Google Spotlight Stories. Spośród nich 24 stycznia pięć zostanie nominowanych do Amerykańskiej Nagrody Filmowej, a ceremonia przyznania Oscarów odbędzie się 26 lutego w Dolby Theatre w Hollywood. 

(szymw) 

Fot. Facebook/Alicja Jasina

 

Komentarze

Quistorp
Serce tatusia rośnie z dumy. I ja się cieszę z tak uzdolnionej przemiłej osóbki Szczecinianki
2016-11-24 23:08:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi