niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kultura > Sycylijski sukces Szczecinian

Sycylijski sukces Szczecinian

Sycylijski sukces Szczecinian
Data publikacji: 2015-08-20 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1237 13209

Kilka dni temu Zespół Pieśni i tańca „Szczecinianie" wrócił z Włoch, z festiwalu folkloru Sikania Art Folk w San Biagio Platani na Sycylii. Na miejscu tancerze brali udział w licznych, barwnych korowodach ulicami miast, w koncertach oraz zabawach (m.in. w święcie orzecha laskowego w Polizzi).

Ich występy przyciągały rzesze ludzi zainteresowanych polskim folklorem, a umiejętności taneczne, wokalne i muzyczne szczecińskiego zespołu zyskały uznanie publiczności. Jak mówią „Szczecinianie", wśród urzeczonych widzów znalazł się sam burmistrz San Biagio Platani, Santino Sabella, a także prezes sycylijskich zespołów folklorystycznych Salvatore Carbone, którzy już teraz wyrazili nadzieję na ponowną wizytę zespołu na Sycylii. Oprócz występów, tancerze mieli też czas na odpoczynek. Mieli zatem okazję zwiedzić choćby Watykan oraz Florencję. A już na początku września w Szczecinie odbędzie się koncert jubileuszowy „Szczecinian"...

(MON)

Fot. Kacper Tarsa

Komentarze

J.J.
Brawo! Niedawno reporterzy reporterzy dziennika „The New York Times” odkryli, że internauci lubią dobre wiadomości. A to jest DOBRA wiadomość!
2015-08-20 12:18:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi