piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > Świnoujście pożegna Wodeckiego

Świnoujście pożegna Wodeckiego

Świnoujście pożegna Wodeckiego
Data publikacji: 2017-05-23 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-23 18:05
Wywietleń: 694 259712
W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma go już wśród nas. Ale mieszkańcy Świnoujścia pamiętają i chcą do pożegnać w miejscu, które muzyk tak bardzo lubił.

Przypomnijmy, że Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek (22 maja) w jednym z warszawskich szpitali. Zostanie pochowany w swoim ukochanym Krakowie. 

Świnoujście pożegna artystę jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta - „Wiatraku” na falochronie zachodnim. Na pożegnalny koncert będzie można przyjść w najbliższy piątek (26 maja) o godz. 20.40. Przy zachodzącym słońcu trio smyczkowe zaintonuje kilka z jego utworów. Każdy niech pożegna wielkiego artystę tak jak czuje: chwilą milczenia, wierszem, modlitwą czy różą wrzuconą do morza.

- Koncert będzie krótki i będzie miał kameralny charakter. Chodzi o to, żeby pożegnać Zbigniewa Wodeckiego, który rozpoczynał swoją wielką karierę w Świnoujściu i który był przez mieszkańców naszego miasta oraz turystów, którzy tutaj przyjeżdżali, bardzo lubiany. Można wziąć ze sobą róże. Wrzucimy je do morza - mówi Piotr Piwowarczyk ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, która jest organizatorem spotkania. Zakończy się ono po zachodzie słońca. 

* * *

Zbigniew Wodecki swoją karierę rozpoczął w Świnoujściu. Przed wielu laty śpiewał w dawnej, słynnej restauracji Parkowa, gdzie nucił „Everybody Love Somebody Sometimes”. Właśnie tam Andrzej Wasylewski zaprosił go do audycji radiowej. I tak rozpoczęło się śpiewanie Wodeckiego. Zbigniew Wodecki lubił wracać do tamtych lat i chętnie odwiedzał Świnoujście. Odpoczynek znajdował po zakończeniu wakacji. Ostatnio był tu we wrześniu ubiegłego roku. Spacerował uliczkami nadmorskiego miasta.

BaT

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Komentarze

KRYSIA
JAKŻE CUDNA INICJATYWA I BAAARDZO ŻAŁUJĘ ŻE NIE BĘDĘ MOGŁA BYĆ TAM RAZEM Z WAMI ,ALE SERCEM BĘDĘ NAPEWNO........TO CO ROBICIE TO MYSLĘ ŻE JEST TAKIE TYPOWE DLA TEGO WSPANIAŁEGO CZŁOWIEKA ..........ZACHÓD SŁOŃCA NAD MORZEM I RÓŻE W MORZU.....OBY INNI WZIĘLI PRZYKŁĄD Z WAS TACY PODOBNI DO WAS.....
2017-05-23 17:53:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi