wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kultura > Święto poezji śpiewanej

Święto poezji śpiewanej

Święto poezji śpiewanej
Data publikacji: 2016-12-09 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1550 182598

Zespół Bez Jacka będzie gwiazdą XI Szczecińskiego Konkursu Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Na szlaku poezji…", który odbędzie się w piątek w Klubie 13 Muz w Szczecinie. Początek występów solistów i zespołów o godz. 15 w Sali Kominkowej.

Po raz jedenasty II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie organizuje otwarte prezentacje młodych wykonawców piosenki z Krainy Łagodności. Konkurs otworzy o godz. 15 występ ubiegłorocznego zwycięzcy Macieja Sadowskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Następnie do godz. 18 prezentować się będą uczestnicy konkursu: zespoły, grupy i soliści reprezentujący środowisko szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. O godz. 19 zostaną wręczone nagrody zwycięzcom w IX Szczecińskim Konkursie Fotograficznym dla Uczniów i Nauczycieli Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, następnie nagrodzeni zostaną najlepsi wykonawcy w XI Konkursie Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Na szlaku poezji…" W godz. 19.30 - 19.45 odbędzie się występ laureatów konkursu piosenki. Natomiast o godz. 20 rozpocznie się  - koncert gościa imprezy, czyli zespołu "Bez Jacka". Po koncercie dla wszystkich chętnych w Piwnicy Kany z zespołem "Byle do Góry" o godz. 22 rozpocznie się tradycyjne i lubiane Śpiewogranie.

Jak podkreśla koordynator konkursu Katarzyna Frydrych celem konkursu jest popularyzowanie piosenki turystycznej, poezji śpiewanej w środowisku młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Ponadto wydarzenie to inspiruje młodych ludzi do rozwijania swoich talentów poetyckich i muzycznych. Służy także integracji środowisk szkolnych województwa zachodniopomorskiego. (el)

Fot. Dobromila  (Wikipedia)

Komentarze

rob
bo zapil
2016-12-13 12:34:32
hm
A dlaczego Jacka nie będzie?
2016-12-09 14:04:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej