piątek, 23 marca 2018.
Strona główna > Kultura > Święto poezji śpiewanej

Święto poezji śpiewanej

Święto poezji śpiewanej
Data publikacji: 2016-12-09 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1656 182598

Zespół Bez Jacka będzie gwiazdą XI Szczecińskiego Konkursu Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Na szlaku poezji…", który odbędzie się w piątek w Klubie 13 Muz w Szczecinie. Początek występów solistów i zespołów o godz. 15 w Sali Kominkowej.

Po raz jedenasty II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie organizuje otwarte prezentacje młodych wykonawców piosenki z Krainy Łagodności. Konkurs otworzy o godz. 15 występ ubiegłorocznego zwycięzcy Macieja Sadowskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Następnie do godz. 18 prezentować się będą uczestnicy konkursu: zespoły, grupy i soliści reprezentujący środowisko szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. O godz. 19 zostaną wręczone nagrody zwycięzcom w IX Szczecińskim Konkursie Fotograficznym dla Uczniów i Nauczycieli Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, następnie nagrodzeni zostaną najlepsi wykonawcy w XI Konkursie Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Na szlaku poezji…" W godz. 19.30 - 19.45 odbędzie się występ laureatów konkursu piosenki. Natomiast o godz. 20 rozpocznie się  - koncert gościa imprezy, czyli zespołu "Bez Jacka". Po koncercie dla wszystkich chętnych w Piwnicy Kany z zespołem "Byle do Góry" o godz. 22 rozpocznie się tradycyjne i lubiane Śpiewogranie.

Jak podkreśla koordynator konkursu Katarzyna Frydrych celem konkursu jest popularyzowanie piosenki turystycznej, poezji śpiewanej w środowisku młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Ponadto wydarzenie to inspiruje młodych ludzi do rozwijania swoich talentów poetyckich i muzycznych. Służy także integracji środowisk szkolnych województwa zachodniopomorskiego. (el)

Fot. Dobromila  (Wikipedia)

Komentarze

rob
bo zapil
2016-12-13 12:34:32
hm
A dlaczego Jacka nie będzie?
2016-12-09 14:04:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanny utopione
Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy