sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > Święto komiksiarzy

Święto komiksiarzy

Święto komiksiarzy
Data publikacji: 2015-10-23 09:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 277 30148

W najbliższą sobotę o g. 13 w salonie ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się Szczecińska Giełda Komiksu. Impreza potrwa do późnego wieczora.

Na początek Joachim Tumanowicz opowie o komiksie amerykańskim i o tym, jak go kolekcjonować, żeby nie zbankrutować. Podzieli się również namiarami na księgarnie stacjonarne i internetowe, w których zakupy wychodzą najkorzystniej. Rafał Rabciec przybliży historię i specyfikę komiksu europejskiego a następnie Przemek Głowa zaprezentuje komiksową wersję swojego "Paprykarza Wspomnień".

Po prelekcjach będzie można się zapoznać z kolekcjami szczecińskich specjalistów od komiksu (m. in. Joachim Tumowicz, Piotr Kryk). Na potem zaplanowane jest wyjście na świeże powietrze - Przemek Głowa zabierze uczestników na spacer, na którym będzie kontynuował swoje paprykarzowe opowieści. Wycieczka pójdzie do filii MBP nr 28 przy pl. Lotników, gdyż tam znajduje się potężna kolekcja komiksowa. Przystanek końcowy to Czeski Film, gdzie odbędzie się pokaz anime oraz filmowych ekranizacji komiksów. W planie też kilka niespodzianek.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Szczecińska Liga Superbohaterów.

Na imprezę zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy ze Szczecińską Giełdą Komiksu oraz Geek Day Szczecin.

(as)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi