piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > "Świat puzzli" w INKU

"Świat puzzli" w INKU

"Świat puzzli" w INKU
Data publikacji: 2017-08-17 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-17 08:32
Wywietleń: 597 288520

"Świat puzzli" to tytuł wystawy Damiana Waligóry, którą można podziwiać od 11 sierpnia do 18 sierpnia (piątek) w siedzibie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, przy alei Wojska Polskiego 90.

Damian swoją wielką przygodę z puzzlami rozpoczął w 2009 roku. Po ich ułożeniu postanowił wszystkie swoje prace oprawić w ramy i zaprezentować szerszej publiczności. Poza układaniem obrazów z puzzli 29-letni artysta zajmuje się wykonywaniem ceramik, biżuterii artystycznej, kartek na różne okazje, itp. Jego prace są rozmaitego rodzaju, np. świecące, trójwymiarowe, z plastiku, papieru jak i piankowe. Są to również puzzle 3D lub w kształcie płyt winylowych. W 2015 roku ustanowił indywidualny rekord Polski w kategorii Największa Kolekcja Puzzli. Jego kolekcja stale się rozrasta.

Część swoich dzieł postanowił przedstawić w szczecińskim INKU. Można tutaj podziwiać między innymi: "puzzlową reprodukcję" dzieła Gustawa Klimta pt. "Pocałunek", obrazy ze statkami w tym "Dar Młodzieży", czy miniaturę przedstawiającą Statuę Wolności.

- Poszczególne ekspozycje robią ogromne wrażenie - ocenia Pani Marita zwiedzająca wystawę. - Jak tylko dowiedziałam się, że w Szczecinie jest wystawa puzzli, namówiłam męża i czym prędzej wybraliśmy się tutaj. Jestem wielką pasjonatką układania obrazów z puzzli i wiem, jak bardzo jest to czasochłonne zajęcie. Wymaga również niezwykłej cierpliwości i samozaparcia. Wszystkie prace są inspirujące, tylko spodziewałam się, że będzie ich jednak więcej. - dodaje p. Marita.

Wystawa otwarta będzie jeszcze tylko w piątek (18 sierpnia) w godz. 9 - 12. Istnieje możliwość zwiedzenia galerii w innych godzinach po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym (91 424 04 64). Wstęp bezpłatny.

(KK)

Fot. Kamil Krukowski

Na zdjęciu: Największą uwagę przykuwa "puzzlowe" przedstawienie obrazu Gustawa Klimta

"Świat puzzli" w INKU "Świat puzzli" w INKU

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny