środa, 21 marca 2018.
Strona główna > Kultura > Stworzą godło

Stworzą godło

Stworzą godło
Data publikacji: 2017-11-02 16:07
Wywietleń: 517 299370

Przed nami finalne wydarzenie w ramach projektu „Polska – Znaki Szczególne”. Jego temat – „Polskie kolory” – nawiązuje do zbliżającego się narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji Centrum Dialogu Przełomy zaprasza 4 listopada starszych i młodszych na warsztaty pt. „Polskie kolory”. 

Warsztaty rozpoczną się o godz. 11.30 od zwiedzania Centrum Dialogu Przełomy, a skończą częścią warsztatową w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich. Udział w nim jest bezpłatny. Należy jedynie dokonać zgłoszenia na adres e-mail: polska_znaki@saa.pl do piątku (3 listopada) do godz. 16.00.

Partner projektu – Muzeum Narodowe w Szczecinie – daje nam jedyną w swoim rodzaju okazję, by móc o polskich kolorach porozmawiać w przestrzeniach, gdzie artefakty są na wyciągnięcie ręki. W Centrum Dialogu Przełomy będzie można poznać wiele faktów z naszej historii, a na Wałach Chrobrego porozmawiać o symbolach – znaczeniu, jakie mają one dla najstarszych i najmłodszych uczestników projektu. Taka rozmowa to prolog do własnoręcznego wykonania w parach niezwykłego godła. Każda para otrzyma element układanki, jaki ze starannością trzeba będzie okleić. Po złożeniu wszystkich elementów otrzymamy duże godło Polski w formie gobelinu. Stworzony w ten sposób gobelin będzie można obejrzeć w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej podczas wydarzeń towarzyszących obchodom Święta Niepodległości 11 listopada.

Relacje z minionych odcinków projektu „Polska – Znaki Szczególne” znajdują się na stronie www.saa.pl

(p)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy