poniedziałek, 19 lutego 2018.
Strona główna > Kultura > Starym do Narwiku i na Spitsbergen (GALERIA)

Starym do Narwiku i na Spitsbergen (GALERIA)

Starym do Narwiku i na Spitsbergen (GALERIA)
Data publikacji: 2015-10-31 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1898 34657

Kilkadziesiąt pięknych zdjęć, wykonanych podczas tegorocznej wyprawy do Narwiku i na Spitsbergen, można oglądać w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Wystawę fotografii z rejsu „Starego” - jachtu dowodzonego przez kpt. Macieja Krzeptowskiego - otworzył w piątek prezydent Szczecina.

- Stary jacht, młoda załoga, stary kapitan i piękny rejs, w którym mieliśmy szczęście uczestniczyć - mówił kapitan Krzeptowski na wernisażu. - Od początku był magiczny, co czuliśmy, wypływając 31 maja ze Szczecina, kiedy byliśmy w morzu i kiedy nas witaliście 9 sierpnia. Ta wystawa jest formą podziękowania za to wsparcie, a jednocześnie wydłuża rejs. Pokazuje sytuacje i miejsca, w których byliśmy. Wystawę zrobiła załoga „Starego”.

Autorami fotografii są: Krzysztof Dokowski, Stanisław Dokowski, Ireneusz Jażdżewski, Maciej Kępiński, Maciej Krzeptowski, Adam Krzykała, Marek Lipiński, Piotr Owczarski, Elżbieta Stütz i Timm Stütz.

Wystawę otworzył prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

- Wielkimi krokami zbliża się jesień, a to dobra pora dla żeglarzy na podsumowania - podkreślił prezydent. - Rejs pod dowództwem kapitana Krzeptowskiego był wielkim wydarzeniem. Jednostka zacna, załoga się spisała. Te zdjęcia będą wspaniałym wspomnieniem tego, co ci ludzie mogli przeżyć. Gratuluję i zapraszam do oglądania.

Wystawa, w holu Czytelni Głównej (II piętro) Książnicy Pomorskiej, będzie czynna do końca listopada. Później ma trafić do Świnoujścia.

Dodajmy, że kilkuetapową „Wyprawę Narwik 2015”, w której uczestniczyło ok. 40 osób (w tym szczecińska młodzież), zorganizowano dla uczczenia 75. rocznicy walk o Narwik i 70-lecia polskiego żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim. Jacht „Stary” płynął śladem historycznych żaglowców „Zew Morza” i „Mariusz Zaruski”, które podobny rejs odbyły w 1957 roku. Głównym organizatorem tegorocznej wyprawy było stowarzyszenie Żeglarski Szczecin. ©℗

(ek)

Fot. Dariusz Gorajski

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA WYSTAWY

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy