czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Kultura > Stare Miasto na Fali

Stare Miasto na Fali

Stare Miasto na Fali
Data publikacji: 2015-09-10 20:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 55 19607

Moc atrakcji to mało powiedziane. Plac Sienny i uliczki Podzamcza zapełnią marynarze, piraci i syreny, a z głośników popłyną szanty przeplatane szumem morskich fal. Będą gry, zabawy, pokazy, warsztaty, okolicznościowe wycieczki i nie tylko słodkie smaki. Już w niedzielę (13 bm.) za sprawą wydarzenia pn. „Stare Miasto na Fali”.

To będzie jeden z największych festynów rodzinnych jakie widział Szczecin. Z bogatą ofertą dla - dla małych piratów i dużych korsarzy. Do tego z programem na bogato: każdy w nim znajdzie coś dla siebie, o ile zdąży skorzystać z rogu obfitości, zapowiadanego przez Radę Osiedla Stare Miasto.

- Będą pokazy mody, designu, sztuk walki i ratownictwa morskiego. Warsztaty rękodzieła, cukiernicze, wiązania węzłów, florystyczne i plener malarski. Zawody w przeciąganiu liny. Malowanie twarzy na pirata – wylicza Małgorzata Zychowicz-Prus, przewodnicząca RO Stare Miasto. – Zapraszamy szczecinian także na staromiejski spacer z przewodnikiem, do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Historii Szczecina, także do wzięcia udziału w grze miejskiej ph. „Legenda o Korsarzu”. Uczniowie szkoły muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na festynowej scenie zaprezentują swoje talenty. Poza tym będzie okazja do spotkania z warzącymi piwo i obejrzenia rodzinnego browaru , do czytania marynistycznej literatury i udziału w koncercie zespołu Kępisty Quartet.

Klub Zdrowia zorganizuje degustację potraw bez cholesterolu wraz z przepisami kulinarnymi, porady w zakresie zdrowego odżywiania, masaż karku, zabawy i ćwiczenia wspomagające koncentrację dla dzieci i dorosłych. Będzie też Cukier Lukier, Zielony kombinat, Crazy cooking creations, Pin-ups, nawet Wytwórnia przyjęć, Centrum hobbystyczne Kreatywni, a do tego... Ale ładne.

Niedzielny festyn „Starego Miasta na Fali" rozpocznie się w samo południe, a potrwa do godz. 19 albo... do białego rana.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi