piątek, 23 lutego 2018.
Strona główna > Kultura > Stare Miasto na Fali

Stare Miasto na Fali

Stare Miasto na Fali
Data publikacji: 2015-09-10 20:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 109 19607

Moc atrakcji to mało powiedziane. Plac Sienny i uliczki Podzamcza zapełnią marynarze, piraci i syreny, a z głośników popłyną szanty przeplatane szumem morskich fal. Będą gry, zabawy, pokazy, warsztaty, okolicznościowe wycieczki i nie tylko słodkie smaki. Już w niedzielę (13 bm.) za sprawą wydarzenia pn. „Stare Miasto na Fali”.

To będzie jeden z największych festynów rodzinnych jakie widział Szczecin. Z bogatą ofertą dla - dla małych piratów i dużych korsarzy. Do tego z programem na bogato: każdy w nim znajdzie coś dla siebie, o ile zdąży skorzystać z rogu obfitości, zapowiadanego przez Radę Osiedla Stare Miasto.

- Będą pokazy mody, designu, sztuk walki i ratownictwa morskiego. Warsztaty rękodzieła, cukiernicze, wiązania węzłów, florystyczne i plener malarski. Zawody w przeciąganiu liny. Malowanie twarzy na pirata – wylicza Małgorzata Zychowicz-Prus, przewodnicząca RO Stare Miasto. – Zapraszamy szczecinian także na staromiejski spacer z przewodnikiem, do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Historii Szczecina, także do wzięcia udziału w grze miejskiej ph. „Legenda o Korsarzu”. Uczniowie szkoły muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na festynowej scenie zaprezentują swoje talenty. Poza tym będzie okazja do spotkania z warzącymi piwo i obejrzenia rodzinnego browaru , do czytania marynistycznej literatury i udziału w koncercie zespołu Kępisty Quartet.

Klub Zdrowia zorganizuje degustację potraw bez cholesterolu wraz z przepisami kulinarnymi, porady w zakresie zdrowego odżywiania, masaż karku, zabawy i ćwiczenia wspomagające koncentrację dla dzieci i dorosłych. Będzie też Cukier Lukier, Zielony kombinat, Crazy cooking creations, Pin-ups, nawet Wytwórnia przyjęć, Centrum hobbystyczne Kreatywni, a do tego... Ale ładne.

Niedzielny festyn „Starego Miasta na Fali" rozpocznie się w samo południe, a potrwa do godz. 19 albo... do białego rana.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy