poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Śpiew i morskość [GALERIA]

Śpiew i morskość [GALERIA]

Śpiew i morskość [GALERIA]
Data publikacji: 2016-11-11 22:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1438 170521

„Hymn do Bałtyku” wybrzmiał 11 listopada w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” w Szczecinie. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości śpiewano pieśni patriotyczne i przypomniano, jak powstawała Polska morska. Wystąpiły też chóry z Katalonii i Islandii.

Drugi rok z rzędu w CKE „Stara Rzeźnia” Narodowe Święto Niepodległości obchodzono w morskim klimacie. „Hymn do Bałtyku” wraz z publicznością zaśpiewała Ewa Wołoszyn. Nie zabrakło też innych pieśni patriotycznych.

- Kiedy nastała wolna Polska, w Pucku powstała polska marynarka i polskie lotnictwo - przypomniała Mira Urbaniak, żeglarka i dziennikarka. - Zaczęliśmy budować Polskę morską.

Kto przyszedł do „Starej Rzeźni”, mógł sobie zrobić zdjęcie z marszałkiem Józefem Piłsudskim. W rolę tę wcielił się Paweł Gorczyński z Opery na Zamku, a pomogła Adriana Pawłaszek, charakteryzatorka z tejże instytucji.

Niespodzianką były występy dwóch zagranicznych chórów. Śpiewali radośni, pełni entuzjazmu, młodzi ludzie z ART-gentum Vocal Ensemble (z Barcelony) oraz z Vox Populi (z Reykjaviku).

- Są w Szczecinie od niedzieli, dzięki unijnemu programowi Erasmus Plus - wyjaśniła Iwona Wiśniewska-Salamon, dyrygent Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i prezes Fundacji „Morze Kultury”. - Uczymy się swoich kultur, potraw, koncertujemy.

Po południu zespoły wystąpiły też w Domu Kultury „Słowianin” na koncercie z okazji jubileuszu Chóru Kameralnego ZUT-u. W sobotę (12 listopada) mają śpiewać w szczecińskiej katedrze po mszy św. o godz. 18.

Tekst i fot. (ek)

Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA]

Komentarze

obserwator
Dzień dobry, Jak widać na zdjęciach tłumy ludzi, wielkie zainteresowanie imprezą.TŁOK NIESAMOWITY.Standardowo Stara Rzeżnia wybiła się ponad przeciętność na szczecińskiej mapie imprez z okazji Dnia Niepodległości. To jest naprawdę wielkie szczęscie dla szczecinian mieć takie centrum kultury. Mam nadzieję ,że w roku 2017 ten dom kultury dostanie nagrodę kulturalną PrezYdenta Miasta Szczecina.
2016-11-12 07:29:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi