środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Siostry Łotry, czyli polska piosenka humanistyczna

Siostry Łotry, czyli polska piosenka humanistyczna [FILM]

Siostry Łotry, czyli polska piosenka humanistyczna
Data publikacji: 2017-06-11 20:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-12 08:20
Wywietleń: 356 268282

Siostry Łotry, czyli polska piosenka humanistyczna. Humanistyczna, bo szczera, aktualna, publicystyczna. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż się proszą o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

Nazwa zespołu definiuje jego skład. „Siostry”, bo zespół tworzą siostry Maria i Julia Kępisty. Te dwie młode dziewczyny doskonale się uzupełniają – Maria, wibrafonistka, ma łeb do harmonii, Julia zaś pisze teksty. „Łotry”, czyli Karol Gadzało i Wojtek Sobura odnajdują się nie tylko w roli muzyków (i to multiinstrumentalistów, bo oboje nie mają oporu przed wypróbowywaniem nowych dźwięków), ale też razem z siostrami tworzą piosenki. Być może dlatego są one takie różnorodne.

Cała czwórka jest bardzo zaangażowana: oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, tubę, flet, skrzypce, wiolonczelę, a bywa, że i butlę gazową. Każdy z nich potrafi też śpiewać i... się odezwać. Najbardziej gadatliwa jest jednak wokalistka, która umiejętnie splata ciszę między piosenkami.

„«Dąb» to pierwszy teledysk zespołu Siostry Łotry. Głównymi bohaterami są... cóż, chyba jakieś leśne skrzaty. Ale to oceńcie sami…” – tak zachęca do obejrzenia wokalistka i tekściarka zespołu Julia Kepisty. Nagranie trafiło do sieci 1 czerwca 2017 roku, gdzie zespół żartobliwie określił, że video stanowi bajkową niespodziankę dla dużych dzieci.

(p)

Fot. Facebook

Komentarze

Muzyka
Pamiętajmy, że siostry świetnie wykorzystały twórczość Heleny Raszki, więc widać, że każda forma muzyczna nie jest im obca ;)
2017-06-12 07:10:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi