wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Sezon czas zacząć!

Sezon czas zacząć!

Sezon czas zacząć!
Data publikacji: 2015-09-05 10:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 965 18450

Szczecińskie teatry w ten weekend rozpoczynają sezon artystyczny. W Pleciudze dzieci będą mogły obejrzeć dwa spektakle - „Zuzu i Lulu" oraz „W moim ogrodzie", w Teatrze Polskim - „Koguta w rosole"

Nowy sezon Teatr Lalek „Pleciuga" otwiera w sobotę. Od godz. 12 do 16 będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez pracowników teatru (którzy właśnie pracują nad lalkami i kostiumami do nowej sztuki i głowy mają zaprzątnięte morskimi myślami…) O godz. 12.30 zaprezentuje się Teatr Tańca prowadzony przez Agnieszkę Dolecką. Będzie też okazja do tego, aby spróbować swoich sił na parkiecie.
 O godz. 14 aktorzy Pleciugi zaśpiewają piosenki z teatralnych przedstawień, a dwie godziny później - zostanie pokazany spektakl pt. „Zuzu i Lulu”.

Z kolei w niedzielę teatr zaprasza na bezpłatne przedstawienie - o godz. 12 - „W moim ogrodzie”, przygotowane przez dzieci podczas letnich warsztatów.

Na spektakl wybrać można się także do Teatru Polskiego. Tu w repertuarze komedia „Kogut w rosole" według tekstu Samuela Jokica. Spektakl opowiada o siedmiu bezrobotnych mężczyznach, którzy wpadają na niebanalny pomysł wyrwania się z beznadziei i zakładają grupę striptizerską. Sztukę wyreżyserował Marek Gierszał, a występują: Filip Cembala, Adam Dzieciniak, Sławomir Kołakowski, Mateusz Kostrzyński, Jacek Piotrowski, Zbigniew Filary i Dariusz Majchrzak.

(MON,kas)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi