środa, 17 stycznia 2018.
Strona główna > Kultura > Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci

Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci [GALERIA]

Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci
Data publikacji: 2016-08-04 11:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1694 146874

Za nami kolejny wyjątkowy koncert organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Tym razem – 3 sierpnia 2016 roku – do Opery na Zamku przyszli rodzice ze swoimi pociechami, by wysłuchać „Piosenek nie tylko dla dzieci“.

Wiersze Juliana Tuwima otulone piękną muzyką Witolda Lutosławskiego wykonali Dorota Miśkiewicz i zespół Kwadrofonik. Artyści przedstawili barwne, nowoczesne, realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania tych kompozycji. Prezentowane utwory, mające często formę zabawnych, rymowanych opowieści, bawiły i w atrakcyjny sposób uczyły. Za sprawą magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów, takich jak marimby, ksylofon, cymbały, udu, kalimby, gongi i fortepiany odbiorcy dali się porwać w tajemniczą, muzyczną podróż.

Dorosłym odbiorcom koncert z kolei koncert dał możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego nowoczesnej i złożonej harmonii. Pozwolił też wrócić wspomnieniami do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze. Elementem uatrakcyjniającym koncert była również wizualizacja przygotowana przez Jago VJ, zwyciężczynię konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest.

Po koncercie zadowolona z występów publiczność spotkała się z muzykami. Słuchacze zbierali autografy oraz rozmawiali o ciekawych instrumentach, które rozbrzmiewały w operze tego wieczoru. Spotkanie było ponadto doskonałą, w ciekawy sposób przeprowadzoną lekcją umuzykalniającą, która zapewne na długo pozostanie nie tylko w pamięci najmłodszych melomanów. (ak)

Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci Sacrum Non Profanum. Nie tylko dla dzieci

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy