piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Rywalizacja w pointach

Rywalizacja w pointach

Rywalizacja w pointach
Data publikacji: 2017-04-26 23:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 268 246212

O tytuł najlepszego absolwenta rywalizuje ze sobą dwudziestu uczestników konkursu baletowego. W szczecińskim Teatrze Polskim od środy (26 kwietnia) trwa Jubileuszowy X Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2017” oraz XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce 2017.

W konkursie biorą udział uczestnicy z pięciu polskich szkół baletowych i pięciu szkół zagranicznych, w tym z Budapesztu, Mińska, Berlina i Kijowa. Z kolei jedenastu uczniów ma szansę na otrzymanie rocznego stypendium artystycznego. W środę młodzi tancerze rywalizowali w konkursie tańca klasycznego, a w czwartek o godz. 17 będą rywalizować w tańcu współczesnym.

- Spodziewam się wysokiego poziomu uczestników zarówno z Polski, jak i z zagranicy - mówiła na konferencji prasowej, w Teatrze Polski, Ewa Głowacka, przewodnicząca jury.

- Takiego konkursu dla absolwentów nie ma nigdzie na świecie - dodał juror Piotr Nardelli. - Dla dyrektorów teatrów Szczecin jest teraz znakomitym miejscem do tego, by wypatrzyli tu swoich przyszłym tancerzy.

W piątek (28 kwietnia) miłośników baletu czeka niesamowity wieczór, czyli Finałowa Gala Gwiazd Baletu - od godz. 19, we wspomnianym Teatrze Polskim. Podczas wieczoru oprócz laureatów i wyróżnionych absolwentów oraz stypendystów, na scenie wystąpią również zaproszeni artyści. Zaprezentują się zatem między innymi: soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu – Maria Kielan i Gento Yoshimoto oraz Białoruska Narodowa Szkoła Choreograficzna. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Ewa Głowacka - przewodnicząca jury

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

fot
Ale na zdjęciu nie tylko jest pani, jak w podpisie, ale również, zdaje się, dawno nie widziany kandydat na prezydenta Szczecina z ramienia PSL ;)
2017-04-27 07:21:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny