wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Rozpoczęli próby do nowego przedstawienia

Rozpoczęli próby do nowego przedstawienia

Rozpoczęli próby do nowego przedstawienia
Data publikacji: 2016-10-07 21:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 546 158213

Grupa Teatralna „Gliptykos” z Gryfińskiego Domu Kultury rozpoczęła próby do nowego przedstawienia. Zespół działa od siedmiu lat, a tworzą go dorośli mieszkańcy gryfińskiej gminy – nauczyciele, pracownicy kultury, służby zdrowia, radni, przedsiębiorcy, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele władz samorządowych.

Tak więc nie lada atrakcją dla widzów jest to, że na scenie oglądają znane sobie osoby, ale w rolach zupełnie innych niż te, które pełnią na co dzień. Obok talentu aktorskiego artyści prezentują umiejętności wokalne i taneczne. Amatorską realizację przedstawienia „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” wysoko oceniła sama autorka sztuki Izabela Degórska, która dwa lata temu swoją obecnością uświetniła gryfińską premierę. Za dystans do siebie i pełnionej funkcji, ogromne poczucie humoru, próbę ubarwienia szarej codzienności, a także chęć bawienia innych należą się zespołowi ogromne brawa.

ilety na przedstawienia „Gliptykosa” rozchodzą się w przedsprzedaży. Takie zainteresowanie sprawia aktorom ogromną radość, zwłaszcza że wszystkie występy grupy połączone są z akcjami dobroczynnymi. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przekazywany jest na rzecz potrzebujących osób lub organizacji. Premierę nowej sztuki gryfinianie planują na wiosnę przyszłego roku.

(akme)

Fot. archiwum GDK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi