środa, 24 stycznia 2018.
Strona główna > Kultura > Różne twarze jazzu

Różne twarze jazzu

Różne twarze jazzu
Data publikacji: 2016-03-01 08:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1241 121823

Już w środę rozpocznie się festiwal Szczecin Jazz. Przez dziesięć dni w Szczecinie odbędzie się kilkanaście koncertów. We wtorek o godzinie 16 Deborah Brown, jedna z gwiazd festiwalu, poprowadzi otwarte warsztaty wokalne.

– Naszym celem jest ukazanie różnych twarzy muzyki jazzowej. Od tej tradycyjnej, trudnej, po bardziej przystępną – mówi Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

– To ważne, że jesteśmy w stanie sami stworzyć taki festiwal, nie kupujemy gotowego produktu z zewnątrz – dodaje Sylwester Ostrowski, dyrektor artystyczny

Szczecin Jazz odbędzie się w dniach 2-12 marca 2016 roku. Otworzy go podwójny koncert (godz. 17 i 19) „Jazz dla dzieci” w wykonaniu Joanny Gajdy i Mietka Szcześniaka, który w środę odbędzie się w sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej.

– Jeżeli się nie powie dzieciom, że coś jest skomplikowane, to dzieci nie widzą, że jest to trudne. Śpiewają, one po prostu bawią się muzyką – mówi Mieczysław Szcześniak.

Dzień później w filharmonii wystąpi znana wokalistka jazzowa Deborah Brown. – Ja i mój zespół lubimy się bawić na scenie. Oczywiście nasze utworzy mają pewne ramy, ale wiele rzeczy powstaje podczas koncertów – opowiada D. Brown. We wtorek (1 marca) o godz. 16 w SAA (al. Wojska Polskiego 64) artystka poprowadzi otwarte warsztaty wokalne. Może przyjść każdy zainteresowany.  

4 marca odbędzie się koncert „Jazz and wine”, czyli występ Grzegorza Turnaua z przyjaciółmi, m.in. z Markiem Napiórkowskim. 5 marca zobaczymy Marcina Wasilewskiego z jego Trio. 6 marca w kościele dominikanów (pl. Ofiar Katynia, Szczecin) wystąpi Jona Ardyn (wstęp wolny). 7 marca o godz. 16 w Małej Scenie SAA spotkanie z Jorisem Teepe, holenderskim kontrabasistą (wstęp wolny), a w Studiu S1 Radia Szczecin o godz. 20 odbędzie się koncert Jure Pukl Quintet.

8 marca w Szczecinie pojawi się włoska gwiazda – Mario Biondi. 10 marca usłyszymy na żywo efekty współpracy Joli Szczepanik i Francesco Bruno. 11 marca w klubie City Hall zagra Kelvin Sholar, amerykański pianista, kompozytor, wykładowca, właściciel wytwórni płytowej i wydawca. Na finał - 12 marca zaplanowano występ Billego Harpera wraz z zespołem The Cookers, promujących płytę „Time and Time Again”. Więcej informacji i pogram na www.szczecinjazz.eu. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Artyści i organizatorzy opowiedzieli o festiwalu Szczecin Jazz.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy