poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kultura > Różne twarze jazzu

Różne twarze jazzu

Różne twarze jazzu
Data publikacji: 2016-03-01 08:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1111 121823

Już w środę rozpocznie się festiwal Szczecin Jazz. Przez dziesięć dni w Szczecinie odbędzie się kilkanaście koncertów. We wtorek o godzinie 16 Deborah Brown, jedna z gwiazd festiwalu, poprowadzi otwarte warsztaty wokalne.

– Naszym celem jest ukazanie różnych twarzy muzyki jazzowej. Od tej tradycyjnej, trudnej, po bardziej przystępną – mówi Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

– To ważne, że jesteśmy w stanie sami stworzyć taki festiwal, nie kupujemy gotowego produktu z zewnątrz – dodaje Sylwester Ostrowski, dyrektor artystyczny

Szczecin Jazz odbędzie się w dniach 2-12 marca 2016 roku. Otworzy go podwójny koncert (godz. 17 i 19) „Jazz dla dzieci” w wykonaniu Joanny Gajdy i Mietka Szcześniaka, który w środę odbędzie się w sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej.

– Jeżeli się nie powie dzieciom, że coś jest skomplikowane, to dzieci nie widzą, że jest to trudne. Śpiewają, one po prostu bawią się muzyką – mówi Mieczysław Szcześniak.

Dzień później w filharmonii wystąpi znana wokalistka jazzowa Deborah Brown. – Ja i mój zespół lubimy się bawić na scenie. Oczywiście nasze utworzy mają pewne ramy, ale wiele rzeczy powstaje podczas koncertów – opowiada D. Brown. We wtorek (1 marca) o godz. 16 w SAA (al. Wojska Polskiego 64) artystka poprowadzi otwarte warsztaty wokalne. Może przyjść każdy zainteresowany.  

4 marca odbędzie się koncert „Jazz and wine”, czyli występ Grzegorza Turnaua z przyjaciółmi, m.in. z Markiem Napiórkowskim. 5 marca zobaczymy Marcina Wasilewskiego z jego Trio. 6 marca w kościele dominikanów (pl. Ofiar Katynia, Szczecin) wystąpi Jona Ardyn (wstęp wolny). 7 marca o godz. 16 w Małej Scenie SAA spotkanie z Jorisem Teepe, holenderskim kontrabasistą (wstęp wolny), a w Studiu S1 Radia Szczecin o godz. 20 odbędzie się koncert Jure Pukl Quintet.

8 marca w Szczecinie pojawi się włoska gwiazda – Mario Biondi. 10 marca usłyszymy na żywo efekty współpracy Joli Szczepanik i Francesco Bruno. 11 marca w klubie City Hall zagra Kelvin Sholar, amerykański pianista, kompozytor, wykładowca, właściciel wytwórni płytowej i wydawca. Na finał - 12 marca zaplanowano występ Billego Harpera wraz z zespołem The Cookers, promujących płytę „Time and Time Again”. Więcej informacji i pogram na www.szczecinjazz.eu. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Artyści i organizatorzy opowiedzieli o festiwalu Szczecin Jazz.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi