wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kultura > Różanka oblężona

Różanka oblężona

Różanka oblężona
Data publikacji: 2016-07-30 16:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 62 146436

Pogoda dopisała, więc w sobotę, w Różance pojawił się prawdziwy tłum ludzi. Polanę okupowali najmłodsi, na których czekały zajęcia plastyczne i teatralne (przygotowywano m.in. suknię do spektaklu), oraz ich rodzice, korzystający z plenerowej czytelni na bujanych fotelach leżakach.

Wszystkie krzesła zajęte były też pod sceną, na której polskie i zagraniczne standardy wykonywała Justyna Pustówka i jej zespół, złożony ze studentów wydziału wokalno -jazzowego Akademii Sztuki.

Chętnie oglądano także wystawę malarstwa, grafiki i fotografii uczniów Liceum Plastycznego oraz przechadzano się wśród kwitnących i pięknie pachnących róż. A to nie koniec jeszcze atrakcji na dziś:o godz. 19 rozpocznie się Różankowa Potańcówka! Impreza tym razem utrzymana będzie w klimacie lat 20. i 30 ub. wieku, przybyli bawić się mają przy muzyce na żywo (Swing Lovers), z winylowych płyt i tej, serwowanej przez parę dj'ów. W programie są również konkursy z nagrodami (podpowiadamy: warto przyjść przebranym w strój z epoki!).

Organizatorem weekendowych, wakacyjnych spotkań w Różance jest szczecińska Agencja Artystyczna. Wstęp wolny.

(kas)

Fot.Ryszard PAKIESER

Różanka oblężona Różanka oblężona Różanka oblężona

Komentarze

Stanislaw Glowacki
To cudowne ! Po 30-tu latach na emigracji wpadlem na chwile do kochanego Szczecina. Spacerujac ulicami mojego miasta mlodosci,natknalem sie na Rozanke. To bylO cos pieknego.Nizwykle doznanie.Muzyka,spiew,rozradowani ludzie-a wsrod nich ja.Przezylem jedna z najpieknieszych chwil w zyciu ! Kochani ,robicie piekna ,szlachetna i niepowtarzana prace -promujecie dobroc serc ludzkich. Gratuluje! Dziekuje za prawdziwie "polski oddech" w rozanym parku kochanego Szczecina. Pozdrawiam z Wyspy Ksiecia Edwarda w Kanadzie. Ania z Z Zielonych Wzgorz tez Was pozdrawia. Do uslyszenia. Staszek
2016-07-30 20:13:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej