poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Przyjdź na szlak poezji

Przyjdź na szlak poezji

Przyjdź na szlak poezji
Data publikacji: 2017-12-06 15:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-06 15:14
Wywietleń: 467 304029

"Na szlaku poezji" to konkurs znany i kojarzony w Polsce ze Szczecinem. Młodym ludziom, którzy stawiają pierwsze kroki w piosence turystycznej i poezji śpiewanej, daje on możliwość spotkania ze znakomitymi wykonawcami. Tak będzie i tym razem - obok konkursu dla młodzieży, wystąpi gwiazda zespół "Byle do Góry" i Przyjaciele.

Szczeciński Konkurs Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej zostanie zorganizowany już po raz dwunasty. Odbędzie się w najbliższy piątek w Sali Kominkowej Domu Kultury 13 Muz. Dotychczasowe edycje uświetniali tacy wykonawcy jak: Stare Dobre Małżeństwo, Grupa Bez Jacka, Tadeusz Woźniak, Do Góry Dnem oraz wielu innych znakomitych artystów. Tak będzie i tym razem.

Organizatorem "Na szlaku poezji", jak co roku jest II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Tegoroczne wydarzenie, 8 grudnia rozpocznie się  tradycyjnym już występem laureata ubiegłorocznej edycji konkursu piosenki. Początek o godz. 15. Po nim zaś zaprezentują uczestnicy tegorocznej edycji konkursu. Wykonywać będą zarówno dobrze znane wszystkim utwory, jak również własne kompozycje. W godz. 18-19 odbędą się obrady jury, w którym zasiądą zaproszeni profesjonalni artyści. Konkursowi piosenki towarzyszy także konkurs na najlepszą fotografię, inspirowaną tematyką piosenek z Krainy Łagodności. Na godz. 19 zaplanowano rozdanie nagród w X Szczecińskim Konkursie Fotograficznym dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Natomiast w godz. 19.15-19.30 - rozdanie nagród w XII Konkursie Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Na szlaku poezji…". Po nim natomiast odbędzie się występ laureatów konkursu piosenki.

Jak podkreśla koordynator konkursu z II LO Katarzyna Frydrych, celem konkursu jest popularyzowanie piosenki turystycznej, poezji śpiewanej w środowisku młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Ponadto wydarzenie to inspiruje młodych ludzi do rozwijania swoich talentów poetyckich i muzycznych. Służy także integracji środowisk szkolnych województwa zachodniopomorskiego.

Rokrocznie konkurs wzbogaca występ gwiazdy tego gatunku piosenki. O godz. 20 w DK 13 Muz rozpocznie się koncert zespołu "Byle do Góry" z Przyjaciółmi
 - zespołem "Browar Żywiec". Po koncercie od godz. 22 dla wszystkich chętnych w Restauracji Stara Piekarnia (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7) rozpocznie się tradycyjne i bardzo lubiane przez szczecinian "Śpiewogranie". Tym razem amatorów-pasjonatów we wspólnym śpiewaniu będą wspierali m.in. muzycy z zespołu „Byle do Góry”.©℗

Elżbieta Kubera

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi