środa, 20 września 2017.
Strona główna > Kultura > Przegląd za przeglądem

Przegląd za przeglądem

Przegląd za przeglądem
Data publikacji: 2016-05-23 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 602 134498

Od poniedziałku do piątku, szczecińskim kinem Pionier 1907, zawładną filmy znad Sekwany. Siódmą edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego organizują Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film.

W jego programie są najlepsze francuskie filmy ostatnich lat, między innymi prezentowane w Cannes „Z podniesionym czołem” ze znakomitą Catherine Deneuve oraz „Między lodem a niebem” - dokument o życiu francuskiego naukowca, który jako pierwszy dowiódł, że działania człowieka mają wpływ na klimat.

Na ekranie pojawi się też historia pierwszego czarnoskórego klauna , który święcił triumfy we Francji na przełomie XIX i XX wieku. W jego rolę w filmie „Chocolat" wcieli się Omar Sy, znany z „Nietykalnych”. Będzie również oparta na faktach „Historia Marie”, opowiadająca o głuchoniemej i niewidomej dziewczynce, umieszczonej w zakonnej szkole i spisanej przez lekarzy na straty. Któregoś dnia, jedna z sióstr dostrzega w Marie niezwykły potencjał...

Program przeglądu dopełniają „Niedobrani", komedia o dwójce młodych ludzi, z pozoru różniących się od siebie jak ogień i woda, oraz skierowany do dzieci, animowany „Leon i cztery pory roku".

Przegląd kina francuskiego rozpoczyna prawdziwy sezon festiwalowy w najstarszym kinie świata: w początkach czerwca czeka nas „Wiosna filmów", z produkcjami nagradzanymi na najważniejszych festiwalach świata, a na 17 czerwca zapowiadany jest początek przeglądu kina niemieckiego.

(kas)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi