środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kultura > Przedłużmy sobie święta!

Przedłużmy sobie święta!

Przedłużmy sobie święta!
Data publikacji: 2017-01-02 21:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1034 195604

Możemy sobie przedłużyć niezwykłą atmosferę niedawnych świąt Bożego Narodzenia. W jaki sposób? Ot, choćby uczestnicząc w koncertach kolęd i pastorałek. W najbliższych dniach sporo takich jest zaplanowanych w Szczecinie, np. wystąpi góralska rodzina Trebunie - Tutki, Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie", Irena Santor oraz odbędzie się gala Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej.

W najbliższą sobotę (7 stycznia) „Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek", w wykonaniu ZPiT „Szczecinianie", odbędzie się w szczecińskiej katedrze o godz. 16.00. Zabrzmią tu najładniejsze polskie kolędy oraz pastorałki z różnych regionów Polski w połączeniu najwspanialszych głosów i kapeli ludowej w rozszerzonym składzie. Wstęp wolny.

W Zamku Książąt Pomorskich zaplanowano trzy koncerty kolędowe. I tak w niedzielę w samo południe w sali Bogusława wystąpi Żeńska Orkiestra Dęta OLIMPIA pod dyrekcją Pawła Michałki. W programie występu: najpiękniejsze kolędy i utwory bożonarodzeniowe. W kolejną niedzielę (15 stycznia) również w sali Bogusława o godz. 12 odbędzie się koncert pt. „Muzyczny wehikuł czasu - Koncert kolęd", czyli kolędy w opracowaniu instrumentalnym na flażolety, dzwonki, handchimesy, ukulele. Wystąpią tu dzieci ze szkół podstawowych Szczecina i Przecławia, studenci Akademii Sztuki i nauczyciele. Natomiast 19 stycznia w zamkowej sali Bogusława, o godz. 18, zaśpiewa Chór Cantate Deo (pod dyrekcją Pawła Cichosza) w koncercie pn. „Czas na kolędę".

Kolędowo będzie w tę sobotę i niedzielę na szczecińskim Skolwinie. W piątek w tutejszym domu kultury zabrzmią światowe kolędy w wykonaniu duetu muzycznego - Ania i Alex, o godz. 16. Natomiast w niedzielę w kościele parafii p.w. Chrystusa Króla odbędzie się koncert kolęd i pastorałek Teatru Rozmaitości „Gwitajcie", o godz. 12.

Na 10 stycznia zaplanowany jest koncert galowy XVIII Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej - o godz. 17 w Domu Kultury „Słowianin". 13 stycznia odbędzie się koncert pt. „Betlejem w Szczecinie" w hali „Azoty Arena" o godz. 19. Wystąpią m.in. Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach i Piotr Cugowski. W programie: kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach.

Z kolei 14 stycznia odbędzie koncert Kolęd pt. „Z Turoniem i Gwiazdą" w wykonaniu zespołu Trebunie Tutki oraz uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie (o godz. 18.30 w Szczecińskiej Sali Koncertowej przy ul. Energetyków 40). Jest to jedyny taki koncert zaplanowany przez zespół, który nigdy wcześniej nie koncertował z dziećmi na jednej scenie. Ten niecodzienny projekt muzyczny to niepowtarzalne świąteczne show, w którym na scenie zobaczymy ponad 70 artystów. W ramach wspólnego projektu muzycznego zespół Trebunie Tutki oraz uczniowie szkoły muzycznej zaprezentują góralskie jasełka z kolędnikami, turoniem i gwiazdą, pokazy tańców regionalnych i obrzędów wigilijno-noworocznych, jak chociażby sypanie ziarna „na scynście, na zdrowie”.

18 stycznia, o godz. 18, na scenie szczecińskiej filharmonii wystąpi niekwestionowana pierwsza dama polskiej piosenki - Irena Santor. Artystka zaprezentuje recital pt. „Świątecznie i przebojowo". W programie usłyszymy m.in. szczególnie bliskie piosenkarce kolędy i pastorałki. ©℗

Monika Gapińska

 

Na zdjęciu: W tę sobotę (7 stycznia) w szczecińskiej katedrze kolędy i pastorałki wykona Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie".

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Alicja
ZPiT Szczecinianie są ekstra! Na prawdę polecam, wzruszenie gwarantowane
2017-01-05 10:14:57
skierka
Kiedyś święta zaczynały się w Wigilię. Teraz zaczynają się tuż po 1 listopada. Po takim nasyceniu człowiekowi nie chce się ich przedłużać.
2017-01-03 09:42:41
występ w Katedrze - wstęp wolny
No niebywałe, wstęp wolny. Dzięga łaski nie robi, zwłaszcza że ta Katedra była remontowana za nasze piueniądze
2017-01-03 09:07:42
zt
Szczecinianie są OK. Widziałem, słyszałem, klaskałem.
2017-01-03 08:37:51
Wesołych Świąt
Kolędujmy małemu :D
2017-01-03 07:52:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi