piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Producent Beyoncé w Szczecinie!

Producent Beyoncé w Szczecinie!

Producent Beyoncé w Szczecinie!
Data publikacji: 2016-09-30 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 106 157022

Keyon Harrold, trębacz i producent muzyczny takich gwiazd, jak Jay-Z, Beyoncé, Mary J Blige czy Rihanna zainauguruje festiwal Szczecin Jazz 2017. Artysta wróci do Szczecina po wielu latach, bowiem dwanaście lat temu wygrał tu konkurs pn. Zmagania Jazzowe.

Koncert Harrolda odbędzie się 1 marca 2017 roku w szczecińskiej filharmonii. Jego nazwisko jest pierwszym, jakie organizatorzy ujawnili. Co kilka tygodni mają być przedstawiani kolejni wykonawcy. Na razie wiadomo, iż podczas Szczecin Jazz, od 28 lutego do 12 marca, odbędzie się 12 koncertów, wystąpi 120 artystów z sześciu krajów: Polski, USA, Włoch, Dani, Szwecji, Francji, zagrają w filharmonii, Starej Rzeźni, studio radiowym i Trafostacji Sztuki. Całość zwieńczy koncert gwiazdy jazzu - 15 czerwca.

Wspomniany Harrold jako trębacz jest niezwykle popularny w muzycznej branży. Wystąpił na niemal 100 albumach, od tych jazzowych, R&B, muzyki pop i gospel, po bluesa i hip-hop. Prócz tego koncertował, nagrywał i produkował muzykę dla najbardziej znamienitych artystów i zespołów. Współpracowali z nim m.in.: Jay-Z, Beyoncé, Common, Erykah Badu, Lauryn Hill, Mary J Blige, Rihanna, Gregory Porter, Andre Crouch, David Sanborn, D’Angelo and the Vanguard, Billy Harper, Robert Glasper, 50 Cent. Keyon Harrold wystąpił także w rolach muzyków w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych, wliczając tu filmową biografię Milesa Davisa, która w Polsce znana jest pod tytułem „Miles Davis i ja”.

(MON)

Na zdj.: Keyon Harrold wystąpi w marcu w Szczecinie.

Komentarze

Beyoncé
Napiszcie, jak do Szczecina przyjedzie sama Beyoncé, a tak, to nie ma o czym pisać.
2016-09-30 14:44:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską