wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Kultura > Premiera filmu o Afryce

Premiera filmu o Afryce

Premiera filmu o Afryce
Data publikacji: 2016-01-18 11:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 128 99714

We wtorek o g. 17 w Auli Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wielkopolskiej 15 rozpocznie się premierowy pokaz filmu "Wielka Zielona Ściana - Afryka Afryce" w reżyserii Małgorzaty Frymus, ze zdjęciami Łukasza Nyksa, który zdobył najważniejszą nagrodę na festiwalu filmowym Monaco International Film Festival – Angel Peace Award for Feature Film.

Opiekunem naukowym projektu i inicjatorem powstania filmu był prof. Pasquale Policastro z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dokument opowiada o projekcie Wspólnoty Państw Sahelu i Sahary, wspieranej przez Unię Afrykańską. Z Dakaru do Dżibuti, na pasie szerokości 15 km i długości 7100 km sadzone są drzewa, które mają stworzyć nowe lasy Afryki, powstrzymując tym samym rozprzestrzenianie się pustyni. To opowieść  o młodych Afrykanach, którzy poświęcają swoje wakacje, by pustynniejącą ziemię zamieniać w las. Dzięki temu, po 10 latach, po posadzeniu milionów drzew, widać zmiany − na zagrożonym terenie rozwija się obecnie hodowla bydła oraz rolnictwo.

Film został wyprodukowany przy udziale Uniwersytetu Szczecińskiego i dokumentuje działalność studentów oraz pracowników uczestniczących w projekcie Unii Afrykańskiej pt. “Wielka Zielona Ściana”, mającym na celu odbudowę środowiska przyrodniczego i społecznego Afryki.

(as)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi