środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Pożegnanie z niedźwiadkiem

Pożegnanie z niedźwiadkiem

Pożegnanie z niedźwiadkiem
Data publikacji: 2017-09-15 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-15 14:29
Wywietleń: 920 292033

Tylko do niedzieli (17 września) w Muzeum Narodowym w Szczecinie - Muzeum Tradycji Regionalnych (w gmachu przy ul. Staromłyńskiej 27) można oglądać wystawę „Zaginione – Ocalone. Szczecińska kolekcja starożytności pomorskich”. Uwaga! To też pożegnanie, na dłuższy czas, z jednym z najbardziej znanych eksponatów tej szczecińskiej instytucji - słynnym bursztynowym niedźwiadkiem.

Prezentowana wystawa opowiada o dziejach najstarszej części szczecińskiej kolekcji starożytności pomorskich. Była ona gromadzona w Szczecinie od pierwszej połowy XIX wieku aż po pierwszą połowę lat czterdziestych XX wieku. Na ekspozycji są te spośród pomorskich zabytków archeologicznych, które odbyły najdłuższą wędrówkę, zanim po wielu latach trafiły ponownie do „macierzy miast pomorskich”. W niedzielę odbędzie się spotkanie z kierownikiem muzealnego działu archeologii – Krzysztofem Kowalskim, o godz. 12, który opowie o losach wystawy. Wstęp wolny.

Zdradźmy jeszcze, że wspomniany niedźwiadek na razie zostanie schowany do magazynów muzealnych, ale za jakiś czas wróci na stałą wystawę archeologiczną. Będzie zatem znów okazja podziwiać ten amulet łowcy niedźwiedzi.

(MON)

Na zdjęciu: Oto słynny bursztynowy niedźwiadek, jeden z najbardziej znanych eksponatów Muzeum Tradycji Regionalnych.

Fot. Michał Wojtarowicz

Komentarze

Ico
I taki ma rozmiar
2017-09-15 14:20:15
mniam
Istny miś Haribo ;)
2017-09-15 08:35:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Powrót misia

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny