poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kultura > Poczytajki z Ukeje

Poczytajki z Ukeje

Poczytajki z Ukeje
Data publikacji: 2017-01-23 13:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 568 205718

Wyjątkowy gość zawitał w poniedziałek (23 stycznia) do szczecińskiej Szkoły Podstawowej nr 5 - Damian Ukeje, wokalista i muzyk, zwycięzca telewizyjnego programu „The Voice of Poland", mający za sobą współpracę m.in. z Nergalem, Janem Borysewiczem czy Sarsą. Artysta wziął udział w kolejnej odsłonie akcji „Poczytajki”.

Nauczyciele z placówki przy ul. Królowej Jadwigi co miesiąc zapraszają bowiem do swoich podopiecznych znane i lubiane osoby, które otrzymują zadanie: muszą przeczytać najmłodszym fragment książki. W ubiegłym miesiącu uczniów odwiedziła pisarka - Joanna Rajch, wcześniej był prezydent Szczecina - Piotr Krzystek.

Damian Ukeje przeczytał uczniom kilka rozdziałów powieści z serii detektywistycznej „Biuro Lassego i Mai. Tajemnica gazety" (dzieci same wybrały ten tytuł, a artysta przyznał, że opowieść go wciągnęła i jest ciekawy dalszych losów bohaterów...), a także dał mini koncert, śpiewając i grając na gitarze. Został nagrodzony ogromną ilością braw oraz okrzyków od najmłodszych.

- Nie spodziewałem się takiego przywitania. Te dzieciaki dostarczyły mi niesamowitą dawkę energii, są fantastyczne - przyznał Damian Ukeje, który po przeczytaniu książki oraz występie rozdał wszystkim blisko 150 autografów.

- Gdyby tak wszyscy krzyczeli na moich koncertach pod sceną… - podsumował roześmiany zwycięzca programu The Voice of Poland. ©℗

(MON, P)

Fot. Ryszard Pakieser, UM

Poczytajki z Ukeje Poczytajki z Ukeje

Komentarze

jj
"Znane i lubiane osoby "-Krzystek... Troche przesada...ale dzieciaki z sp5 zadowolone i do dzos niektore wspominaja odwiedziny ;)
2017-01-25 17:35:10
Czytelnik
"Znane i lubiane osoby"- Piotr Krzystek !
2017-01-23 14:24:26
Fani czekają
Szkoda, że chłopak nie ma szczęścia do promocji, bo talent i pochodzenie to trochę za mało. Brakuje jeszcze porządnego menedżera, który pchałby wokalistę wszędzie i promował umiejętności wokalne. Z drugiej strony, padło kiedyś stwierdzenie, że blichtr go nie kręci.
2017-01-23 14:02:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi