czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Po co nam teatr?

Po co nam teatr?

Po co nam teatr?
Data publikacji: 2016-03-01 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:54
Wywietleń: 1154 121854

Zbliża się Kontrapunkt, najważniejsza teatralna impreza w Szczecinie. Choć do samego, wypełnionego spektaklami tygodnia jeszcze trochę czasu zostało, organizatorzy festiwalu zapraszają na spotkania go poprzedzające. Kolejne zaplanowane jest na wtorek (1 marca).

Jego tytuł brzmi „Performatywny, postdramatyczny, postteatralny – »totalny bełkot«, czyli 
Po co nam dzisiaj teatr?”. Spotkanie i dyskusję poprowadzi dr Piotr Rudzki, kierownik literacki Teatru Polskiego we Wrocławiu i wykładowca w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Punktem wyjścia ma być stwierdzenie, że w dzisiejszych czasach teatr to jedno ze szczególnie ważnych narzędzi poznania współczesnego człowieka. Kontakt z teatrem wywołuje niekiedy strach, niezrozumienie albo znużenie. Celem sztuki nie jest już proste oczyszczenie, lecz „zainfekowanie” publiczności. Bunt widza oznacza rozwój kultury. Pojawia się jednak pytanie: jak radzić sobie 
ze współczesnym teatrem i jak połączyć bunt widza z rozwojem kultury?

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18, w sali kameralnej Teatru Lalek Pleciuga (pl. Teatralny, Szczecin). Wstęp wolny. Wtorkowa dyskusja wchodzi w skład cyklu, poprzedzającego sesję „»Nowy« teatr nie(po)rozumienia”, która obędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2016.

(kas)

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny