czwartek, 21 września 2017.
Strona główna > Kultura > Otwierają drzwi kulturze

Otwierają drzwi kulturze

Otwierają drzwi kulturze
Data publikacji: 2017-02-02 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 123 210555

Seniorzy, uczniowie, rodzice z dziećmi, animatorzy kultury, organizacje pozarządowe. Każda z tych grup znajdzie dla coś dla siebie w tym roku w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

Od 20 do 24 lutego w INKU (al. Wojska Polskiego 90) trwać będzie „Zimobranie kultury", czyli zajęcia dla dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych. Na uczestników czekają m.in. warsztaty graficzne, filmy, zajęcia florystyczne. Koszt to 250 zł za osobę. 

Propozycją dla rodzin będzie akcja „Rodzice do kina, dzieci do kultury", zaplanowana na marzec, czerwiec, październik, grudzień. - Rodzice będą mogli zostawić u nas swoje dzieci, którymi zaopiekują się animatorzy, a oni w tym czasie będą mogli wybrać się do kina czy teatru - mówi Kinga Rabińska, zastępca dyrektora INKU.

Instytucja zorganizuje lub weźmie udział m.im. w Dniach Skandynawskich w Szczecinie (kwiecień), Festiwalu Kids Love Design (maj), XVI Szczecińskich Spotkaniu Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami" (czerwiec), wydarzeń kulturalnych podczas finału Tall Ship Races (sierpień), Biennale Festiwalu Tkaniny (październik/listopad), Dni Kultury Francuskiej (listopad), maratonu pisania wniosków na kulturę (listopad). Poza tym, jak co roku ruszy nabór na mikrogranty, organizowane będą wizyty studyjne, wydarzenia dla seniorów oraz zajęcia i imprezy inicjowane przez organizacje inkubowane w SIK. Jest ich obecnie około trzydziestu, z czego dziesięć wynajmuje w INKU pomieszczenia. ©℗

(szymw)

Na zdj.: Warsztaty dla dzieci w INKU.

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi