wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kultura > Ostatnie przygotowania

Ostatnie przygotowania

Ostatnie przygotowania
Data publikacji: 2015-09-14 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1196 20277

Już tylko trzy dni dzielą nas od przesłuchań, podczas których zaprezentują się finaliści tegorocznego Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia. W piątek w klubie Hormon zagra dziesięć zakwalifikowanych zespołów.

Swoje zgłoszenia nadsyłały zespoły z całej Polski. Finalistów wybrało jury, któremu przewodniczy Katarzyna Nosowska. W składzie komisji jest jeszcze Piotr Metz, Przemysław Thiele, Piotr Krawczyk (Hey) i przedstawiciel wytwórni Kayax, fundatory nagrody głównej, którą jest wydanie i promocja singla. Zespoły, które się zaprezentują 18 września w Klubie Hormon (ul. Piłsudskiego, Szczecin) to: Bemine (Warszawa), Bovska (Warszawa), Felix the Baker (Poznań), The Fluorescence (Kraśnik), lothAR (Wrocław), Mel Tripson (Lublin), Sayes (Tarnów). W zeszłym roku w finale nie było żadnego szczecińskiego artysty, w tym roku jury zakwalifikowało trzy lokalne formacje: OHO!KOKO, Okryjbida i Tsar. Wstęp na przesłuchania konkursowe jest wolny, początek o godz. 17.

Dzień później planowana jest finałowa gala w Azoty Arenie (godz. 17). Tu zobaczymy i usłyszymy gwiazdy: Artura Rojka, O.S.T.R., Bokkę, Agyness B. Mary, Joannę & The Forests oraz duet Stonkatank, ubiegłorocznego laureata festiwalu, poznamy też zwycięzcę obecnej edycji. Dla publiczności w hali Azoty przygotowano atrakcje pozamuzyczne: wystawy, prezentacje, warsztaty. Każdy laureat otrzyma nagrodę finansową, a autor najlepszego utworu wykonanego w języku polskim - nagrodę finansową od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Więcej informacji o programie i biletach na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl.

(szymw)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej