niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Ostatnie przygotowania

Ostatnie przygotowania

Ostatnie przygotowania
Data publikacji: 2015-09-14 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1232 20277

Już tylko trzy dni dzielą nas od przesłuchań, podczas których zaprezentują się finaliści tegorocznego Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia. W piątek w klubie Hormon zagra dziesięć zakwalifikowanych zespołów.

Swoje zgłoszenia nadsyłały zespoły z całej Polski. Finalistów wybrało jury, któremu przewodniczy Katarzyna Nosowska. W składzie komisji jest jeszcze Piotr Metz, Przemysław Thiele, Piotr Krawczyk (Hey) i przedstawiciel wytwórni Kayax, fundatory nagrody głównej, którą jest wydanie i promocja singla. Zespoły, które się zaprezentują 18 września w Klubie Hormon (ul. Piłsudskiego, Szczecin) to: Bemine (Warszawa), Bovska (Warszawa), Felix the Baker (Poznań), The Fluorescence (Kraśnik), lothAR (Wrocław), Mel Tripson (Lublin), Sayes (Tarnów). W zeszłym roku w finale nie było żadnego szczecińskiego artysty, w tym roku jury zakwalifikowało trzy lokalne formacje: OHO!KOKO, Okryjbida i Tsar. Wstęp na przesłuchania konkursowe jest wolny, początek o godz. 17.

Dzień później planowana jest finałowa gala w Azoty Arenie (godz. 17). Tu zobaczymy i usłyszymy gwiazdy: Artura Rojka, O.S.T.R., Bokkę, Agyness B. Mary, Joannę & The Forests oraz duet Stonkatank, ubiegłorocznego laureata festiwalu, poznamy też zwycięzcę obecnej edycji. Dla publiczności w hali Azoty przygotowano atrakcje pozamuzyczne: wystawy, prezentacje, warsztaty. Każdy laureat otrzyma nagrodę finansową, a autor najlepszego utworu wykonanego w języku polskim - nagrodę finansową od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Więcej informacji o programie i biletach na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl.

(szymw)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską